Pasy na ścianie – jak je wprowadzić do wnętrza?

Pośród wielu przeróżnych motywów oraz wzorów, jeden z nich od wielu lat nie wychodzi z mody. O czym mowa? Chodzi o pasy na ścianie. Pasy te fantastycznie dekorują każde wnętrze. Mogą być drobniutkie, szerokie, wielobarwne oraz także czarno-białe. Pomysłów na paski w salonie czy też sypialni może być sporo. Poniżej kilka ciekawych propozycji.

Wzór do każdego pomieszczenia

Pasy na ścianie to wzór, który się praktycznie sprawdzi w każdym naszym pomieszczeniu. Pasy w sypialni, salonie, kuchni czy też w łazience nie będą chyba nikogo dziwić, a zaaranżowane odpowiednio jedynie mogą zachwycić. Kluczem do aranżacji idealnej z tymże motywem w głównej roli będzie wybór odpowiednich rozmiarów, kolorów, jak i także układu linii.

Zarówno salon, jak i także sypialnia w pasy się wiążą z naprawdę ogromem aranżacyjnych możliwości. Tenże wzór się wpisuje bowiem w wiele przeróżnych styli. Kojarzy się on natychmiast z wystrojem morskim czy też marynarskich, szczególnie przy połączeniu koloru niebieskiego oraz białego. Różne odcienie tejże samej barwy, na przykład beżowego, złotego czy też łososiowego, dodadzą szyku stylowi eko, boho czy też elektrycznym. Zaś czerń oraz biel podkreślać będą nowoczesność industrialnego oraz minimalistycznego wystroju.

Pasy na ścianie w salonie

Jeśli jesteśmy fanami pasów i nam zależy na ich wyeksponowaniu, jednym z rozwiązań ciekawszych będzie ich zaprezentowanie na jednej ze ścian. Tenże prosty wzór nadaje się idealnie, na przykład na tapetę. Nie jest on chaotyczny, dzięki czemu podkreśli raczej aranżację niż odciągnie uwagę od niej. Jedynie wystarczy dobrać zestawienie odpowiednie kolorów oraz także gęstość czy też szerokość pasów. W tymże przypadku lepiej będzie postawić na dwa kolory, a niżeli na całą paletkę barw.

Dużą zaletą ściany w paski w naszym salonie będzie sama możliwość powiększenia optycznego naszego pomieszczenia. Zależnie od ich kładu pomogą nam one wydłużyć pokój czy też zwiększyć jego wysokość. Możemy także dzięki ich zastosowaniu w bardzo łatwy sposób wydzielić przeróżne strefy we wnętrzu. Część pasiasta salonu na przykład może służyć wypoczynkowi, a w innym kącie się znajdzie jadalnia czy też domowe biuro.

Tapeta nie jest rozwiązaniem jedynym, w którym zastosować warto tenże motyw. Równie atrakcyjnie wyglądać będzie ściana z paskami namalowanymi farbą. W takowym przypadku stworzymy z łatwością swój własny oraz niepowtarzalny wzór, na przykład pasy dynamiczne na ukos czy też z poszarpanymi oraz nieregularnymi brzegami. Kolejnym pomysłem ciekawym będą specjalne naścienne naklejki. Formę pasów również może przybrać boazeria. Deski drewniane ułożone obok siebie sprawdzą się idealnie jako chociażby uzupełnienie kuchni, salonu czy też sypialni.