Udogodnienia dla Twojego biura – o co warto zadbać?

Praktycznie zaplanowane i dobrze wyposażone przestrzenie biurowe gwarantują efektywne funkcjonowanie firmy. Dzisiaj biuro nie stanowi już tylko miejsca wykonywania swoich obowiązków, a jest przestrzenią przystosowaną do potrzeb pracowników, która jednocześnie przyczynia się do zwiększenia wydajności pracy. Co jest dzisiaj na topie, jeśli chodzi o nowoczesne wyposażenie biura? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

System jednego klucza – komfort i bezpieczeństwo 

Właściciele biur powinni zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo i łatwy dostęp do przestrzeni biurowej dla pracowników. Policz ile kluczy potrzebowałby pracownik próbujący dostać się do swojego biura, które należy odpowiednio zabezpieczyć przed niepożądanymi osobami. A co jeśli zamiast pęku kluczy i kodów do drzwi, możesz dać swojemu pracownikowi jeden klucz zaprogramowany tak, aby zapewniał dostęp tylko do wskazanych pomieszczeń? To nie tylko wygoda ale i bezpieczeństwo, bowiem system jednego klucza umożliwia otworzenie wszystkich drzwi w przypadku pożaru, czy innego zagrożenia bez konieczności szukania poszczególnych kluczy do każdego zamka. 

Dostępne miejsca parkingowe to mniej spóźnionych pracowników 

Rodzaj parkingu nie ma większego znaczenia, ważne żeby był dostępny dla wszystkich pracowników. Takim sposobem, pracownicy nie krążą w godzinach porannych po okolicy w poszukiwaniu wolnych miejsc postojowych i nie muszą płacić za parking miejski. Warto zadbać również o stojak na rowery i hulajnogi, bowiem w sezonie wiosenno-letnim coraz większe grono pracowników decyduje się na taki sposób dojazdu do pracy. 

Oczyszczacz powietrza gwarantuje otoczenie sprzyjające pracy 

Oczyszczacz powietrza to coraz popularniejsze urządzenie do biura, szczególnie w przypadku większych miast, gdzie jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia. Zimą, urządzenie zapewnia dostęp do czystego i świeżego powietrza bez konieczności wychładzania pomieszczeń, zaś latem bez ryzyka wpuszczania do wnętrza smogu i zanieczyszczeń. Kupując oczyszczacz powietrza dbasz nie tylko o zdrowie pracowników, ale gwarantujesz im również otoczenie sprzyjające kreatywnej pracy. Pracownicy są mniej senni i odpowiednio dotlenieni, dzięki czemu stać ich na więcej. 

Miejsce na relaks przestrzenią do kreowania nieszablonowych rozwiązań

W wielu biurach, miejscem na odpoczynek jest kuchnia czy pokój socjalny, gdzie można też spożyć posiłek. Jednak, coraz więcej osób zaczyna dostrzegać sensowność wyznaczenia tak zwanych stref relaksu, gdzie pracownicy mogą w spokoju spędzić przerwę odrywając się od codziennych obowiązków. Taki odpoczynek pozwala wrócić do pracy ze zdwojoną siłą, a niekiedy okazuje się nawet, że najlepsze pomysły i niestandardowe rozwiązania przychodzą do głowy właśnie podczas przerwy na relaks.