W czym tkwi sekret szuflad modułowych Merivobox marki Bluma? Dzięki czemu tak szybko zyskały na popularności?

Marka Blum to wiodący producent systemów szuflad, który swoimi rozwiązaniami wyznacza trendy w branży meblowej. Jednym z ostatnich projektów tej światowej marki jest system Merivobox umożliwiający proste i szybkie tworzenie różnorodnych szuflad opartych na jednej i tej samej platformie. W czym tkwi tajemnica szuflad Merivobox od Bluma? Dlaczego system ten natychmiast stał się ulubieńcem wszystkich projektantów i aranżerów wnętrz?

Jak zbudowana jest nowa szuflada Merivobox od marki Blum? Co sprawia, że system Merivobox jest tak prosty w montażu?

Merivobox to system szuflad genialny w swej prostocie. Rozwiązanie to zasadza się na idei praktycznej uniwersalności, którą marka Blum postanowiła zrealizować poprzez modułową platformę stanowiącą podstawę konstrukcyjną każdej szuflady. Platforma ta składa się z 3 zasadniczych elementów, którymi są:

  1. Prowadnica – stanowi centralny element platformy Merivobox i jednocześnie podstawę dla jej uniwersalności. Dla każdego wariantu szuflady Merivobox skonstruowano tylko jeden typ prowadnicy zapewniający prawidłowe działanie każdego możliwego projektu.
  2. Bok – boki szuflady to efekt połączenia trudnych do pogodzenia ze sobą cech, czyli uniwersalności z wyjątkowością. Uniwersalność boków szuflad Merivobox zasadza się na ich technicznej wszechstronności (boki te można ze sobą dowolnie łączyć), zaś wyjątkowość to zasługa niepowtarzalnej, charakterystycznie dla marki Blum zaakcentowanej linii.
  3. Front – wszystkie fronty szuflad Merivobox, bez względu na rozmiar i sposób wykończenia, są obrabiane i montowane w dokładnie ten sam sposób, co usprawnia nie tylko budowę samych szuflad, ale i wykonawstwo wyposażonych w nie mebli.

Szuflady Merivobox montuje się bardzo prosto, prosta też jest ich obsługa. A prostota, przynajmniej ta w wersji Blum, jest najlepszym sposobem na osiągnięcie wysokiej trwałości i funkcjonalności mebla.

Zdjęcia dzięki uprzejmości https://www.blum.com/pl/pl/products/boxsystems/merivobox/overview/

Na czym polega funkcjonalna różnorodność szuflad Merivobox? Które dane techniczne Merivobox należy uznać za najważniejsze?

Dla każdego, kto zainteresowany jest wykorzystaniem systemu szuflad Meriavobox marki Blum, najważniejszymi informacjami technicznymi (przekładającymi się również na estetykę mebla) są różne warianty:

  • wysokości szuflad – Merivobox oferuje 4 warianty wysokości: N (68.5 mm), M (91 mm), K (129 mm), E (192 mm);
  • koloru frontu – fronty szuflad Merivobox to obecnie 3 opcje kolorystyczne, czyli: jedwabiście biały mat, szary Indium mat oraz antracyt mat;
  • klasy obciążenia prowadnicy – w zależności od długości nominalnej (NL), prowadnice Merivobox oferują udźwig na poziomie 40 kg (270-600 mm) lub 70 kg (450-600 mm).

Dla poszukujących sposobu na idealną organizację miejsca, polecamy system Ambia-Line, idealnie współpracujący z szufladami Merivobox. Wszystko na Intar.pl.