Wypożyczalnia roślin – przykłady praktycznego zastosowania

Zieleń towarzyszy nam na co dzień nie przez przypadek. Dlatego tak chętnie trzymamy w domach różnego rodzaju kwiaty. Pozytywny wpływ roślin już dawno dostrzegli również specjaliści od wystroju wnętrz. Dlatego też różnego rodzaju rośliny spotkamy w wielu biurach i innych obiektach użyteczności publicznej. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy potrzebujemy roślin na kilka dni, a nie chcemy ich kupować na własność? Tu z pomocą przychodzi wypożyczalnia roślin, która jest w stanie dostarczyć nam rośliny dopasowane do potrzeb, charakteru pomieszczeń i ilości dostępnego miejsca. Co warto wiedzieć na temat wypożyczania roślin? O tym piszemy poniżej.

Dlaczego usługi wypożyczania roślin są coraz popularniejsze?

Mogłoby wydawać się, że rośliny, które towarzyszą nam na co dzień, nie są niczym szczególnym. Te podstawowe w małych donicach, które mamy w domach owszem. Jednak potrzeby firm, biur, punktów usługowych są różne. Bardzo często zakup roślin poszycia dolnego na własność nie wchodzi w grę, gdy są one potrzebne na kilka dni. Z drugiej strony, zakup drogich dekoracji roślinnych może być dość drogi. Dla pogodzenia interesów wszystkich stron powstał właśnie wynajem roślin. W kolejnym punkcie sprawdzimy, do kogo kieruje swoje usługi wypożyczalnia roślin.

Praktyczne zastosowanie wynajętych roślin

Oto kilka z branż, w których wypożyczenie roślin może być korzystnym rozwiązaniem

– biura – wiele firm stawia na rośliny jako element ozdobny w przestrzeni biurowej. Bardzo często są to nie tylko zwykłe rośliny doniczkowe, ale duże konstrukcje np. zielone ściany, które nie tylko doskonale wyglądają, ale poprawiają jakość powietrza.
– hotele i restauracje – wypożyczalnia roślin oferuje szeroki wybór efektownych roślin zielonych, które mogą dodać elegancji i stworzyć wyjątkowy klimat wszędzie tam, gdzie liczy się atmosfera i klimat. Np. zielone ścianki scenograficzne robią ogromne wrażenie na gościach.
– organizatorzy imprez eventów, konferencji – każde takie wydarzenie przyciąga tłumy. Efektowne rośliny zielone dodają uroku i są doskonałym rozwiązaniem dla potrzeb scenografii podczas ważnych imprez branżowych.
– właściciele mieszkań – nie masz wiele miejsca na duże rośliny, ale organizujesz rodzinne święta i marzy Ci się stworzenie wyjątkowej atmosfery? Wynajmij rośliny doniczkowe, które dodadzą dowolnemu wnętrzu życia i koloru.
– sklepy – rośliny doniczkowe mogą przyciągnąć uwagę klientów i stworzyć przyjemną atmosferę w sklepie, a to ułatwia decyzję o zakupie.
– zakłady fotograficzne – przyroda, rośliny są doskonałym tłem dla sesji zdjęciowych, nadając głębi i życia zdjęciom.

Podsumowanie

Jak widać, wypożyczalnia roślin to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy szukają tymczasowej zieleni dla swojego otoczenia bez konieczności zakupu drogich dekoracji roślinnych. Wiele z firm oferuje usługę transportu roślin na terenie całego kraju, co sprawia, że usługa jest w stanie dotrzeć do niemalże każdego klienta. Co ważne koszt wypożyczenia roślin jest bardzo konkurencyjny, jeśli weźmiemy pod uwagę to, ile kosztują rośliny. Należy mieć też na uwadze konieczność ich pielęgnacji, jak również zapewniania odpowiednich warunków oświetlenie. Wypożyczenie roślin sprawia, że nasze potrzeby zostają w pełni zaspokojone, a rośliny mogą służyć wielu innych klientom.