4 powody przemawiające za tym, że projekty domów z płaskim dachem to najlepszy wybór pod względem ekonomicznym i architektonicznym

Domy parterowe i piętrowe z płaskim dachem to rozwiązania przyciągające coraz większą rzeszę inwestorów, którym zależy na nowoczesnej, oryginalnej architekturze. Projekty domów z płaskim dachem będą najlepszym wyborem zarówno dla osób, które szukają rozwiązań pozbawionych barier architektonicznych, a także marzących o zorganizowaniu osobnej strefy dziennej i nocnej na poszczególnych kondygnacjach. Te minimalistyczne, awangardowe bryły bez trudu trafią w gust nawet najbardziej wymagających inwestorów. Poszukujesz oryginalnych, a przy tym tanich rozwiązań? Projekty domów MODERN HOUSE pozwolą Ci odbiec od utartych schematów architektonicznych za niższą cenę. Poznaj ich najważniejsze zalety.

1. Płaski znaczy tani i bezpieczny

Niepodważalną zaletą dachu płaskiego jest o wiele tańsza w budowie konstrukcja takiej połaci w porównaniu do dachów spadowych, co jest szczególnie ważne w przypadku rozbudowanego obrysu budynku i nieregularnej bryły projektu domu.

Projekty domów z płaskim dachem MODERN HOUSE to bez wątpienia rozwiązania tańsze w budowie, lecz w niczym nieustępujące pod względem funkcjonalności i atrakcyjności formy bryłom z dachem spadowym. Co więcej, takie projekty stają się coraz bardziej popularne wśród inwestorów, nie bez przyczyny. 

Oszczędności związane z brakiem tradycyjnego dachu mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.  

Niektórzy z potencjalnych inwestorów mogą mieć uzasadnione wątpliwości co do wytrzymałości na warunki atmosferyczne oraz obsługi eksploatacyjnej takiej połaci dachowej. Płaski dach jest najodporniejszym pokryciem dachowym, wytrzymującym nawet najsilniejsze wiatry i wichury.

Warto również podkreślić, że płaski dach projektowany przez MODERN HOUSE uwzględnia niewielki spadek połaci wynoszący od 3 do 12 stopni, dzięki czemu deszczówka i topniejący śnieg bez problemu spływają z dachu, pozostawiając go czystym i bezpiecznym.

2. Płaski dach – praktyczna przestrzeń do wykorzystania

Płaski dach nie tylko doskonale się prezentuje, ale również zapewnia praktyczne możliwości. Na takiej przestrzeni można zaaranżować ogród, stworzyć basen lub zamontować panele fotowoltaiczne. Myśląc o domu energooszczędnym, wielu inwestorów decyduje się na montaż na tego typu połaci dachowej paneli, które autonomicznie obracają się w kierunku światła, w zależności od pory dnia, co zapewnia jeszcze większe oszczędności. Możliwości jest naprawdę wiele.

Płaski dach to idealne miejsce na oryginalny i wygodny taras. To fantastyczne rozwiązanie, które zda egzamin zwłaszcza w ciepłe dni, zapewniając doznania niczym z wakacji w krajach śródziemnomorskich.

3. Płaski, czyli stylowy

Płaski dach jest na pewno praktyczny, jednak wielu inwestorów decyduje się na niego z zupełnie innego powodu. Biuro projektowe MODERN HOUSE dba o to, aby płaski dach był nie tylko funkcjonalny, ale również wyróżniał się niepowtarzalnym stylem idealnie komponującym się z resztą bryły.

Projekty domów z płaskim dachem świetnie prezentują się z przeszklonymi ścianami lub dużymi oknami, zapewniającymi mnóstwo naturalnego światła. Takie rozwiązanie nie tylko nadaje budynkowi lekkości i charakteru, lecz także zapewnia mu zachowanie odpowiednich proporcji. Domy z płaskim dachem płynnie łączą się z ogrodem – wystarczy dużo przeszkleń, naturalnie przedłużających salon, aby wzrok domowników kierował się ku zieleni ogrodu z każdego miejsca budynku. 

Oprócz wielu przeszkleń, które doświetlają wnętrza oraz zwiększają optycznie ich przestrzeń, dobrze zaprojektowany i wykonany płaski dach pozwala również skutecznie niwelować straty ciepła w budynku.

4. Dom z płaskim dachem z nieograniczonymi możliwościami aranżacyjnymi

Rozwiązanie to umożliwia korzystanie w pełni z możliwości wszystkich dostępnych kondygnacji. Bryła pozbawiona ostrych skosów pozwala na pełną ustawność i łatwość aranżacji wnętrz w dowolny sposób. Projekty domów z płaskim dachem MODERN HOUSE zapewniają mieszkańcom możliwość aranżacji, o której właściciele domów z dachami tradycyjnymi mogą tylko pomarzyć.

Wybór kondygnacji w domu z płaskim dachem zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb i liczby domowników. Jest to rozwiązanie, które pozwala optymalnie zaaranżować zarówno parterowe lokum, jak i wyższą kondygnację podzieloną na strefy. Jedynym ogranicznikiem jest wyłącznie Twoja wyobraźnia!