Birkenstock radzi, jak latem dbać o klapki. Zobacz, jak w prosty sposób sprawić, by zawsze wyglądały jak nowe

Zbliża się lato, a więc pora odświeżyć swoje Birkenstocki przed sezonem. Jak dbać o skórzane klapki, by zachować ich świeżość i estetyczny wygląd nawet w upalne dni? Dziś zdradzimy sprawdzone sposoby na to, jak czyścić i pielęgnować klapki marki Birkenstock domowymi sposobami.

 

Czy klapki Birkenstock można czyścić?

Latem najczęściej towarzyszą nam przewiewne sandały i klapki, które są nie tylko lekkie, ale też wygodne i zapewniają stopom dobre ułożenie nawet podczas długich wędrówek. Po dłuższym czasie użytkowania nawet takie odkryte buty wymagają odświeżenia i od czasu do czasu należy je wyczyścić.

Birkenstocki to skórzane buty, których nie można prać w pralce ani czyścić silnymi detergentami. To jednak nie stoi na przeszkodzie, by regularnie odświeżać je innymi metodami. Do pielęgnacji skórzanego obuwia przydają się:

  • specjalna gumowa szczoteczka do zamszu,
  • delikatna ściereczka,
  • mydło lub szampon przeznaczony do czyszczenia obuwia skórzanego.

Taki zestaw w zupełności wystarczy, by wyczyścić i odświeżyć ulubione klapki.

Klapki Birkenstock można czyścić domowymi sposobami, np. wodą z mydłem i specjalną szczoteczką

Jak dbać o klapki Birkenstock?

Skórzane obuwie rządzi się swoimi prawami. Jest bardzo wygodne i może z powodzeniem służyć przez wiele sezonów, jednak trzeba pamiętać o jego regularnej pielęgnacji. Nie inaczej jest z klapkami Birkenstock. W sklepach obuwniczych można znaleźć specjalne preparaty do pielęgnacji nubuku zamszu czy skóry licowej, ale nawet domowe metody mogą przynieść zadowalający efekt.

Jak czyścić Birkenstocki? Przygotuj miękką ściereczkę, miskę z wodą oraz mydło lub szampon do skórzanego obuwia. Zacznij od pasków, które przytrzymują stopę. Po wielu wędrówkach mogą być zakurzone nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnętrznej strony. W zależności od rodzaju skóry, z jakiej są wykonane klapki, możesz wykorzystać różne metody czyszczenia. Paski ze skóry licowej lub lakierowanej, takiej jak np. w modelu Birkenstock  Sydney, najlepiej czyścić miękką ściereczką, delikatnie zwilżoną wodą z mydłem. Przetrzyj obie strony pasków, dokładnie usuwając zabrudzenia. Dobrym pomysłem jest rozpięcie ich przed czyszczeniem, dzięki czemu będziesz mieć łatwiejszy dostęp do wewnętrznej strony obuwia.

Inaczej pielęgnacja  wygląda w przypadku klapków ze skóry zamszowej lub nubuku. Przy tych materiałach lepiej unikać wody, dlatego sugerujemy wyczesać kurz i zabrudzenia za pomocą specjalnej szczoteczki do zamszu, którą z łatwością kupisz w wielu sklepach obuwniczych. Więcej szczegółów dotyczących tego, jak dać o buty Birkenstock, znajdziesz na: https://zdrowybut.pl/.

Klapki Birkenstock Sydney można rozpiąć i wyczyścić wodą z mydłem

 

Czyszczenie butów Birkenstock

Po wyczyszczeniu pasków, pora na odświeżenie podeszwy. Zamiast ściereczki przyda Ci się zużyta szczoteczka do zębów – dzięki niej łatwo i równomiernie rozprowadzisz mydło lub szampon po całej powierzchni wkładki. Wybrany detergent w niedużej ilości wymieszaj z odrobiną wody oraz nanieś okrężnymi ruchami na wkładkę buta. Włoski szczoteczki dokładnie usuną zanieczyszczenia, dzięki czemu buty będą wyglądały jak nowe. Na koniec zbierz nadmiar piany z powierzchni wkładki za pomocą ściereczki lub ręcznika papierowego i odstaw buty w przewiewne miejsce do wyschnięcia. Pamiętaj, by nie suszyć Birkenstocków na słońcu – może to skutkować odbarwieniem się skóry.

Czyszczenie butów Birkenstock wcale nie jest trudne. Wystarczy kilkanaście minut, by przywrócić obuwiu świeżość oraz estetyczny wygląd. Pamiętaj, że najlepiej robić to regularnie, dzięki czemu Twoje klapki nie odbarwią się i przez długi czas będą wyglądać jak nowe. W ramach dodatkowej ochrony możesz też co jakiś czas zabezpieczać je impregnatem do skóry, który sprawi, że buty będą bardziej odporne na zabrudzenia.