Co wybrać – łóżka kontynentalne czy ze stelażem? Podpowiadamy

Każdy, kto spał w hotelu 4- lub 5-gwiazdkowym, przyzna, że łóżka w takich miejscach są bardzo wygodne. Nie każdy jednak wie, że łóżka hotelowe to łóżka kontynentalne. Co więcej, takie meble można dziś bez problemu kupić do sypialni w domu. Warto zatem zadać sobie pytanie, czy lepiej kupić ekskluzywne łóżko niczym z luksusowego hotelu, czy może klasyczne łóżko ze stelażem? W poniższym artykule spróbujemy na nie odpowiedzieć. Czytaj dalej i sprawdź, która opcja lepiej spełni Twoje oczekiwania.

Co to są łóżka kontynentalne i czym różnią się od łóżek ze stelażem?

Tradycyjne łóżko to konstrukcja ze stelażem składającym się z listewek, na którym umieszcza się materac. Jest to ekonomiczna opcja z możliwością wyboru praktycznie każdego materaca – zarówno piankowego, jak i sprężynowego. Natomiast łóżka kontynentalne w odróżnieniu od klasycznych zbudowane są z kilku warstw. Zamiast klasycznego stelaża posiadają skrzynię, w której znajduje się materac, a na ich wierzchu zwykle stosuje się dodatkowy topper, czyli materac nawierzchniowy. Taka konstrukcja sprawia, że łóżka kontynentalne zalicza się do wyjątkowo wygodnych. Ich niewątpliwym atutem jest także ponadprzeciętna wytrzymałość.

Łóżka kontynentalne, które ujmują designem

Łóżka kontynentalne to łóżka tapicerowane. Obicie tapicerskie montowane jest na całej ramie łóżka oraz na zagłówku. Jest to rozwiązanie łączące komfort z nowoczesnym designem. Takie łóżka stanowią niebagatelną ozdobę każdej sypialni, czy to nowoczesnej, czy klasycznej. Warto dodać, że łóżka kontynentalne ze względu na swoją konstrukcję są wyższe, co przekłada się na lepszy komfort użytkowania. Z takiego mebla dużo wygodniej się wstaje, co doceniają szczególnie osoby borykające się z dolegliwościami ze strony stawów.

Designerskie łóżka kontynentalne z materacem dostępne są np. w e-sklepie https://kefmeble.pl/lozka-kontynentalne. Znajdziesz tu szeroki wybór tkanin obiciowych i łóżka w różnych rozmiarach.

Czy łóżka kontynentalne są wygodne? Kilka słów o materacu

W klasycznych łóżkach kontynentalnych stosowane są materace bonell. Są to materace sprężynowe, które zamiast tradycyjnych sprężyn mają sprężyny w kształcie klepsydry połączone drutem. Taka konstrukcja przekłada się na trwałość i wygodę użytkowania. Sprężyny bonell charakteryzują się elastycznością, co oznacza, że dostosowują się do ruchów ciała podczas snu. Materace bonell są znane ze swojej trwałości i odporności na odkształcenia. Dzięki solidnej konstrukcji mogą służyć przez wiele lat, zachowując swoje pierwotne właściwości. Konstrukcja sprężyn bonell skutecznie redukuje przenoszenie ruchu, co oznacza, że poruszanie się jednej osoby na materacu nie zakłóci spokoju drugiej.

Podsumowując, wybór między łóżkiem kontynentalnym a klasycznym łóżkiem stelażowym w znacznej mierze zależy od budżetu, jakim dysponujemy. Łóżka kontynentalne ze względu na swoją solidną konstrukcję są droższe, ale jest to wydatek, który warto ponieść.