Czy ławeczka do przedpokoju się sprawdza?

Aranżacja tak niewielkiej przestrzeni, jaką jest przedpokoju wymaga ogromnego skupienia i dbałości o każdy, najmniejszy detal. Dobór odpowiednich mebli pozwoli nam skutecznie zwiększyć lub zmniejszyć przestrzeń. Nic więc dziwnego, że podczas urządzania swojego wiatrołapu wybieramy jedynie te sprawdzone i najkorzystniejsze rozwiązania. Ciekawą propozycją, znaną od lat, a obecnie pochodzącą od najwybitniejszych projektantów wnętrz jest ławeczka do przedpokoju. Ten drobny mebel może okazać się bardzo praktyczny niezależnie od pory roku. Czemu moda na ławeczki nie przemija i co mają w sobie takiego niezwykłego? 

Klasyczna ławeczka do przedpokoju 

Siedzisko umiejscowione w przedpokoju pozwala na komfortowe przygotowanie się do wyjścia, ubranie butów, a także poprawienie ostatnich detali, dotyczących odzienia wierzchniego. Oprócz tego ławeczka stwarza nam dodatkową przestrzeń na ustawienie torebki po powrocie z pracy, czy też plecaka po szkolnych zajęciach. Dzięki temu nie musimy już odkładach bagażu na ziemię, ani wykorzystywać wieszaków do ich przechowywania. 

Poza takim zastosowaniem ławeczka do przedpokoju wyróżnia się ogromną estetyką wykonania, a także dbałością o najmniejszy detal. Dzięki starannie wykonanym elementom ten drobny mebel może nam skutecznie służyć przez długie lata. Kompaktowy rozmiar bez trudu dopasuje się do możliwego metrażu i sprawi, że nasz przedpokoju nabierze nowego wyrazu. 

Ławeczka połączona z wieszakiem 

Oprócz tradycyjnych siedzisk możemy znaleźć na rynku także ławeczki połączone z wieszakiem na okrycia wierzchnie i parasole. Takie rozwiązanie zdaje się być najbardziej pożądane na rynku. Dzięki połączeniu tych dwóch elementów możemy zaoszczędzić miejsce i w za pomocą jednego mebla stworzyć praktyczne i komfortowe wnętrze. 

Dodatkowym elementem, wyróżniającym ławeczki do przedpokoju jest posiadanie przez nie schowka, ukrytego pod siedziskiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu z łatwością schowamy posezonowe buty i stworzymy przytulną, czystą przestrzeń. Nowa ławka do naszego przedpokoju powinna idealnie oddawać nasz charakter, a swoim wyglądem zachęcać nowoprzybyłych gości do zwiedzenia dalszej części domu. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się ławki wykonane z drewna, posiadające tapicerowane siedzisko w kolorach bieli, szarości a także błękitu. Dzięki prostym kształtom i estetycznemu wykonaniu te drobne elementy nie wyróżniają się zbytnio z otoczenia i nie są przytłaczające. Ich urok tkwi w prostocie, która świetnie pasuje do każdego pomieszczenia.