Czy warto wybierać meble produkowane w Polsce?

W dzisiejszych czasach coraz większe znaczenie wśród szerokiej grupy konsumentów mają produkty oraz usługi wytwarzane lokalnie. Jest to związane między innymi z zastosowaniem swego rodzaju przeciwwagi dla procesów globalizacyjnych czy też z chęcią wspierania regionalnych producentów i dostawców. Te same czynniki znajdują odzwierciedlenie w produkcji oraz dystrybucji mebli. Warto zatem wiedzieć czy oraz dlaczego opłacalne jest wybierać meble, które są produkowane w Polsce?

Dlaczego warto wybierać meble produkowane w Polsce?

Meble, podobnie jak inne produkty i usługi wytwarzane w Polsce, mają wiele unikatowych cech, które decydują o ich wysokiej atrakcyjności. W porównaniu z produktami i wyrobami importowanymi z innych krajów z różnych części świata wybór mebli z Polski wiąże się z wieloma szeroko zakrojonymi korzyściami. Podstawową korzyścią wynikającą z wyboru mebli produkowanych w Polsce jest wspieranie rodzimego PKB oraz polskich producentów i dostawców materiałów do wytworzenia mebli. Im więcej mebli wyprodukowanych i sprzedanych na polskim rynku tym więcej osób może efektywnie wykonywać swoje zadania z pasją.

Do pozostałych czynników przemawiających za wyborem mebli produkowanych w Polsce przemawiają:

 • wysoka jakość użytych materiałów jak i wyrobów gotowych
 • – meble wytwarzane w Polsce cechują się wysoką jakością użytych materiałów jak i samego wykończenia poszczególnych mebli. Dzięki szerokiemu dostępowi do surowców i półproduktów oraz wysokiemu poziomowi technologii używanej do produkcji mebli w Polsce można być pewnym zakupionego towaru;
 • niższe ceny niż meble produkowane za granicą
 • – dotyczy to zarówno mebli już wytworzonych i sprowadzonych z za granicy jak i półproduktów koniecznych to wytworzenia mebli. Ze względu na dużą dostępność towaru jakim jest np. drewno czy też brak konieczności płacenia podatków i ceł polskie meble są nieporównywalnie tańsze do tych sprowadzonych z za granicy;
 • Polska jako jeden z liderów światowej produkcji mebli
 • – dodatkowym atutem przemawiającym za kupieniem mebli produkowanych w Polsce jest fakt, iż Polska zajmuje miejsce w pierwszych 10 krajach produkujących i sprzedających meble. Tym samym można mieć pewność, iż również klienci zagraniczni są skłonni do wybierania wysokiej jakości wytworzonych mebli z Polsko.

Bazując na wyżej przedstawionych argumentach można śmiało stwierdzić, że meble produkowane w Polsce są warte uwagi a ich zakup okaże się idealnym wyborem.

Gdzie można szukać wysokiej jakości mebli produkowanych w Polsce?

By znaleźć odpowiedź na to gdzie szukać wysokiej jakości mebli wytwarzanych w Polsce najpierw należy określić jakiego rodzaju meble (lub komplety meblowe) dana osoba potrzebuje. Wśród rodzajów mebli wysokiej jakości, które są produkowane w Polsce można znaleźć m.in.:

 • narożniki;
 • sofy;
 • łóżka;
 • fotele;
 • krzesła;
 • stoliki.

Następnie po określeniu jaki rodzaj mebli (czy też zestaw meblowy) jest niezbędny dla danej osoby czy też firmy można rozpocząć poszukiwania najlepszej jakości mebli w jak najniższej cenie. Jednym z najczęstszych i jednocześnie korzystnych wyborów jest skorzystanie z oferty kilku sieci marketów z wyposażeniem wnętrz (w tym z meblami). Jednak by znaleźć wysokiej jakości meble w atrakcyjnych cenach, które mogą być przeznaczone na użytek własny lub firmowy warto zainteresować się ofertą mebli wśród lokalnych dostawców. Wówczas oprócz wszystkich wymienionych powyżej argumentów za wyborem mebli z Polski można jednocześnie wspierać lokalnych producentów i dystrybutorów mebli w Polsce.