Dom Lewandowskiego czyli jak mieszka najlepszy polski sportowiec?

Robert Lewandowski, obecnie najbardziej znany polski piłkarz z setkami sukcesów na polu rozgrywek krajowych i międzynarodowych, może się poszczycić nie tylko medalami i zwycięstwami na murawie, ale również posiadaniem wyjątkowo pięknych, atrakcyjnie zlokalizowanych nieruchomości. Jak mieszka jeden z naszych najmocniej utytułowanych sportowców?

Domy Lewandowskiego: te nieruchomości robią wrażenie!

Robert Lewandowski posiada kilka nieruchomości w różnych krajach świata. Po pierwsze, jako piłkarz Bayern Monachium, spędzający najwięcej czasu właśnie w tym mieście Bawarii, tam również posiada pierwszy ze swoim luksusowych domów. W eleganckiej dzielnicy Bogenhausen znajduje się willa kupiona przez naszego napastnika za blisko 10 milionów euro (około 44 mln zł). Garść zdjęć z tej pięknie urządzonej nieruchomości można zobaczyć m.in. na profilach społecznościowych naszego piłkarza oraz jego żony, Anny Lewandowskiej. W samej willi znajduje się też prywatna siłownia dla sportowca oraz basen, a całość otacza wspaniały ogród.

Podczas przebywania w Polsce, Robert Lewandowski mieszka w apartamencie kupionym przy najbardziej prestiżowej, warszawskiej ulicy – Złotej 44. Zakup tej nieruchomości miał miejsce w 2016 roku i uchodził wówczas za najciekawszą transakcję premium wspominaną na warszawskich salonach. Lewandowski był jedną z pierwszych osób, która zdecydowała się na zakup apartamentu w tym najwyższym w Polsce wieżowcu, czym nadał mu niewątpliwie prestiżu i reklamy. Co ciekawe, swój apartament sportowiec kupił jeszcze wtedy, kiedy budynek nie był całkowicie ukończony, więc na pełne korzystanie z jego atrakcji (siłownie, basen czy SPA) musiał czekać jeszcze blisko dwa lata. Do mediów wciąż nie dotarły informacje o tym, jak duży jest apartament piłkarza, ale dziennikarze brytyjskiego „The Sun” pokusili się o szacunkowe wyliczenie jego ceny, podając kwotę ok 35 mln zł.

Wrażenie robi również dom Lewandowskiego znajdujący się w województwie warmińsko-mazurskim, a dokładniej w niewielkiej wsi Stanclewo. W odróżnieniu od luksusowych przestrzeni Złotej 44 i willi w Bawarii, ta nieruchomość została wybudowana w tradycyjnej technologii i postawiona z bali. Urzeka naturalnym, ciepłym klimatem i wszechobecną stylistyką drewna. Całość została zlokalizowana tuż przez jeziorze Jełmuń i oddzielona jest od linii brzegowej szpalerem drzew, co zapewnia większą anonimowość. Oficjalnie również nie są znane koszty tej budowy, ale z dziennikarskich ustaleń można je szacować na ok 10 mln zł przy powierzchni dobiegającej do 300 metrów kwadratowych.