Domowe biuro – jak je urządzić?

Urządzenie biura w domu może sprawić nam wiele przyjemności. Takie miejsce to przestrzeń do skupienia się, w którym mamy pełną kontrolę. Poznaj nasze wskazówki dotyczące aranżacji domowego biura.

Domowe biuro – od czego zacząć?

Biuro w domu to przestrzeń do pracy zdalnej, która po pandemii weszła w standard pracy na stałe. Jeżeli Twoja praca pozwala na całkowitą pracę z domu lub obowiązuje tryb hybrydowy, warto zadbać o przytulną przestrzeń do profesjonalnego wykonywania swojego zawodu. Remont czy budowa domu to okazja, aby taką przestrzeń zaaranżować w odpowiedni sposób. Aby stworzyć wymarzony klimat biura, warto zadać sobie kilka pytań:

  • na jakiej przestrzeni pracujemy?
  • jakie wymiary ma pokój?
  • jaki styl wnętrz mnie motywuje i uspokaja?
  • jakie meble spełnią moje oczekiwania?

Te podstawowe kwestie pozwolą na sprowadzenie aranżacji biura do wybranych filtrów. Tym samym usprawnimy poszukiwania biurka czy szafki na dokumenty. Jeżeli prowadzisz własną działalność, weź pod uwagę ewentualną konieczność przyjęcia klientów w swoim gabinecie. Wiele mebli niezbędnych do aranżacji takiej przestrzeni znajdziesz między innymi w sklepie Selsey.

Nowoczesny gabinet w domu

Nowoczesne domowe biuro bazuje na grze naturalnego światła i jasnych kolorów. Dobrym rozwiązaniem w przypadku mebli są te wykonane z solidnego drewna. Jeżeli chcesz, aby biuro było ostoją spokoju, warto zdecydować się na jasne, delikatne drewno. Zestawisz je z żywymi roślinami oraz pastelowym krzesłem. Taki aranż coraz częściej pojawia się na ekspozycjach w sklepach. Ponadto świetnie wpasowuje się zarówno w świecie dorosłych, jak i młodzieży.

Innym stylem idealnym do biura w domu, jest styl tradycyjny, zahaczający nieco o industrializm. Dominuje w nim ciepło połączone z surowym kamieniem lub ciemnym, lakierowanym drewnem. Środek gabinet zdobi dębowe, masywne biurko z szufladami na dokumenty. Do tego czarne, skórzane krzesła przystosowane również do przyjmowania klientów. Niezależnie jednak od stylu, jaki pojawi się w naszym biurze, należy zadbać o odpowiednie oświetlenie. Lampka na biurku to pierwszy element, którego nie może zabraknąć. Ponadto ustawienie gabinetu w planie domu warto zaplanować na ścianę wschodnią lub południową, aby korzystać z naturalnego światła w maksymalny sposób.

Biuro w domu – minimalizm czy dodatki?

Domowe biuro nie zawsze może zająć w domu znaczną przestrzeń. Z tego powodu uzyskanie pewnego charakteru pomieszczenia staje się odrobinę trudnym zadaniem. Tym samym, aby osiągnąć swój cel, powinniśmy zacząć aranżację pomieszczenia od planu. Gdy mamy już bazowe elementy, czyli biurko, krzesło, szafki oraz źródło światła, zaczyna się okres wyboru akcesoriów. Czasem są to dodatki niezbędne w pracy, na przykład organizer na długopisy, drukarka czy stojak na słuchawki. Gdy pozostanie wolne miejsce, próbujemy dodać w te przestrzenie jeszcze inne elementy, takie jak rośliny, książki, zdjęcia i inne różne rzeczy. Niestety w tym przypadku łatwo jest przesadzić. Kreując biuro w domu, warto zaplanować przestrzeń rozsądnie. Zwróć uwagę na praktyczne aspekty do spełniania i zachowaj porządek w miejscu pracy.

Artykuł sponsorowany