Fotele PRL w nowych wnętrzach

PRL to niezwykły okres, który zostanie na długie lata w pamięci wielu Polaków. Oprócz kultowych meblościanek, najmodniejszych wersalek i pawlaczy, montowanych w olbrzymich szafach nie możemy zapomnieć o ważnym, praktycznym i designerskim wypoczynku. Fotele PRL to nie tylko zwykłe meble, które umilały wolny czas całym rodzinom. To także największy krzyk mody i powiew luksusu, który dawał o sobie znać przez długie lata. Obecnie możemy znaleźć wiele kultowych modeli, które dominowały na salonach w latach 50, 60 i 70 XX wieku. Jakie fotele rodem z PRLu wybrać do swojego wnętrza i które przywołują największe wspomnienia? 

 Fotele PRL – prosty przepis na dobry dzień

Jeśli w Twoim wymarzonym salonie brakuje tej ostatniej „kropki nad I’ to chyba właśnie znalazłam doskonały wypoczynek! Odnowione fotele PRL to prawdziwa gwarancja odprężenia, na które zasługuje każdy z nas. Prosta i lekka konstrukcja doskonale sprawdza się w każdej aranżacji, a starannie dobrane tkaniny gwarantują wygodę i solidność przez długie lata. 

Wypoczynek, pochodzący z minionego stulecia to doskonały sposób na powrót do tradycji i poczucie tradycyjnego, sielskiego spokoju. W latach naszej młodości wszystko wydawało się być proste i wygodne. Wybierając tradycyjne meble możemy przywołać czar wspomnień i cieszyć się niczym niezmąconą radością. 

Fotele PRL zazwyczaj dostępne są w tradycyjnej, gładkiej wersji, pozbawionej zbędnych ozdób. Jeśli jednak naszym marzeniem jest stworzenie typowej przestrzeni, pochodzącej z ubiegłego stulecia to bez trudu odnajdziemy wypoczynki bogate w klasyczną kratę, a także inne wzornictwo. To, co łączy zarówno gładkie tkaniny, jak i kolorowe fantazje, to prostota, wygoda i przystępna cena. 

Fotele PRL dostępne z podnóżkiem świetnie sprawdzą się podczas każdego odpoczynku. To świetna alternatywa na długi weekend, popołudnie po ciężkiej pracy, a także wieczór spędzony w gronie najbliższych przyjaciół. Elegancki styl z całą pewnością oczaruje wszystkich gości i pozwoli im się prawdziwie odprężyć, a wygoda, którą gwarantuje nam klasyka sprawi, że wszyscy będą czuli się doskonale w Twoim domu. 

Wypoczynek nie tylko dla wybranych 

W czasach głębokiego PRLu niektóre meble stanowiły towar deficytowy, który był dostępny jedynie dla wybranych, najbogatszych osób. Wówczas o każdy element luksusowego wyposażenia należało się odpowiednio postarać. Obecnie zarówno fotele, jak i stoliki z dawnych lat dostępne są niemal dla każdego. Dzięki szerokiej ofercie sklepów meblowych każdy z nas może znaleźć niezwykły produkt, który świetnie sprawdzi się w każdej sytuacji.