Inwestycja w wygodę: dlaczego warto postawić na domy modułowe całoroczne?

Modułowy dom kojarzy Ci się z wakacyjnym pobytem nad morzem? Obecnie to już tylko stereotyp, któremu naprzeciw wychodzą producenci domów modułowych całorocznych. Czy rzeczywiście da się tam wygodnie mieszkać niezależnie od pory roku? Owszem! Pozwalają na to wysokiej jakości materiały wykonania i nowoczesna technologia produkcji. A co z wykończeniem? Oto krótka charakterystyka mody na modułowość w budownictwie – nie tylko wypoczynkowym, ale i mieszkalnym.

Za co pokochano domy modułowe?

Dom modułowy całoroczny czy sezonowy to rozwiązanie nie tylko szybkie w realizacji i to stosunkowo niewielkim kosztem. Przede wszystkim w niczym nie ustępuje w funkcjonalności tradycyjnemu, murowanemu budynkowi. Właśnie dlatego takie obiekty coraz częściej stanowią alternatywę dla tradycyjnego budownictwa, które wymaga o wiele większych nakładów sił, pracy i finansów.

Projekty domów modułowych przyciągają również oryginalnym designem, w przypadku którego nie ma właściwie żadnych ograniczeń, może poza wyobraźnią.

Podsumowując, domy modułowe zachęcają:

  • szybką realizacją (nawet w dwa tygodnie!),
  • relatywnie niskim kosztem,
  • wysokim standardem wykończenia,
  • konstrukcją opartą na nowoczesnych technologiach,
  • szerokimi możliwościami wyposażenia (np. z ogrzewaniem czy systemem klimatyzacji włącznie).

Nowoczesny model produkcji i zastosowane materiały poszerzają spektrum wykorzystania domów modułowych niemal na cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. Wszystko dzięki wysokiemu stopniowi izolacji w parze ze standardem wykończenia – w budynku może się znaleźć wszystko, co potrzebne do wygodnego funkcjonowania podczas wypoczynku, pracy, przygotowywania posiłków itp.

Całoroczna wersja domku może przetrwać w doskonałym stanie nawet przez kilkadziesiąt lat i posłuży zarówno w długie zimowe wieczory, jak i w letnie gorące dni.

Jak postawić dom modułowy?

Jeśli chcesz zainwestować w dom modułowy całoroczny lub sezonowy, masz całkowity wpływ na standard, w którym zostanie wykonany czy wykończony. Po wyborze producenta powinieneś przekazać mu wszystkie swoje preferencje, ale także wątpliwości, które będzie mógł rozwiać dzięki swojemu doświadczeniu. Nowoczesne domy modułowe powstają z wykorzystaniem innowacyjnej technologii, dzięki czemu zyskujesz trwały i solidny obiekt zgodny z Twoimi oczekiwaniami i to w bardzo krótkim czasie.

Później pozostaje już organizacja transportu konstrukcji na wskazaną działkę oraz jej instalacji. Wszystkim kompleksowo może się zająć zleceniobiorca.

Co istotne, w wielu przypadkach postawienie domu modułowego nie wymaga podejmowania starań o pozwolenie na budowę. Jako właściciel obiektu masz więc na głowie znacznie mniej formalności niż przy stawianiu tradycyjnej konstrukcji.

Budowa domu modułowego a koszty

Wiesz już, jak wiele zalet ma inwestycja w domy modułowe. Ale ile właściwie wynosi koszt domu modułowego i od czego zależy? Ceny takich obiektów mogą być bardzo zróżnicowane. Wpływają na to m.in.:

  • standard wykończenia,
  • wymagany stopień izolacji,
  • wielkość domku.

Pamiętaj, że im lepsza ma być izolacja termiczna domku, tym droższych i bardziej specjalistycznych materiałów będzie wymagało jego wyprodukowanie. Z tego powodu dom modułowy całoroczny będzie droższy niż sezonowy, przystosowany wyłącznie do warunków letnich.

Nie ulega jednak wątpliwości, że dom modułowy to i tak bardziej opłacalna inwestycja niż tradycyjny, trwale związany z gruntem. Wycena odbywa się zazwyczaj indywidualnie, zgodnie z oczekiwaniami przedstawionymi przez klienta.

Dom modułowy dokładnie taki jak chcesz!

Jako inwestor możesz decydować o ostatecznej konstrukcji i kształcie domu modułowego. A wybór projektów jest obecnie bardzo szeroki. W kategorii mniejszych obiektów znajdziesz głównie domki parterowe z poddaszem użytkowym, których powierzchnia wynosi od 35 do 70 m2. Krajobraz coraz częściej uzupełniają jednak duże konstrukcje modułowe z powierzchnią przekraczającą nawet 120 m2. Ich bryła jest bardziej rozległa, ale kończy się na parterze.

W tego typu obiektach można pozwolić sobie także na taras, balkon, dachowe przeszklenia czy inne elementy charakterystyczne dla nowoczesnej stylistyki. To zatem rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę.