Jak legalnie pozbyć się papy, styropianu i wełny mineralnej? W Dąbrowie Górniczej zrobią to za Ciebie profesjonaliści

Wszelkie materiały izolacyjne są zaliczane do kategorii tzw. problematycznych odpadów. Nie bardzo wiadomo, co z nimi zrobić czy to po budowie domu, termomodernizacji budynku, renowacji dachu etc. Zwykle inwestor zostaje z tym problemem sam, nie zawsze mogąc liczyć na pomoc wykonawcy. Jakie opcje masz do wyboru? Przede wszystkim pamiętaj o konieczności legalnego zutylizowania papy, styropianu czy wełny mineralnej, co w Dąbrowie Górniczej możesz zrobić szybko, tanio i praktycznie od ręki. Po szczegóły zajrzyj do naszego artykułu.

Dlaczego materiały izolacyjne są tak problematyczne?

Powód jest prosty: zarówno papy, wełny jak i styropianu, a już zwłaszcza w dużych ilościach, nie można tak po prostu wyrzucić do kontenera na śmieci zmieszane. Co więcej, nie każdy punkt selektywnej zbiórki odpadów przyjmuje te materiały lub robi to w ograniczonym zakresie.

Wyobraźmy sobie zatem sytuację, w której inwestor pakuje odpady np. do prywatnego samochodu, zawozi je do PSZOK, po czym odjeżdża z kwitkiem. Wnętrze samochodu wymaga drobiazgowego czyszczenia, a inwestor stracił tylko czas i oczywiście nie rozwiązał swojego problemu.

Nie musimy chyba wyjaśniać, że takich odpadów absolutnie nie wolno spalać w ognisku, nawet na prywatnej działce. Niedopuszczalne jest również wywożenie ich do lasu czy przydrożnego rowu. Co zatem z nimi zrobić? Znaleźliśmy proste i niedrogie rozwiązanie.

Zamów kontener na śmieci pobudowlane i poremontowe

W regionie Dąbrowy Górniczej działają firmy specjalizujące się w utylizacji problematycznych odpadów, w tym papy, styropianu czy wełny mineralnej. Usługa polega na tym, że najpierw kontaktujemy się z taką firmą i zamawiamy specjalny kontener o odpowiedniej pojemności – na przykład 7 metrów sześciennych.

Następnie wystarczy już tylko wypełnić kontener odpadami, których chcemy się pozbyć, poinformować o tym firmę i poczekać na odbiór pojemnika wraz z zawartością. Śmieci zostaną wywiezione do punktu, który zajmuje się profesjonalną utylizacją tego typu odpadów i ich recyklingiem, co jest najbezpieczniejsze dla środowiska naturalnego.

Kiedy warto skorzystać z takiej usługi?

Wywóz odpadów pobudowlanych i poremontowych, zwłaszcza materiałów izolacyjnych, to zdecydowanie najwygodniejsze rozwiązanie dla:

  • Osób samodzielnie remontujących mieszkanie, dom, przeprowadzających termomodernizację budynku;
  • Firm zajmujących się generalnym wykonawstwem inwestycji budowlanych;
  • Firm specjalizujących się w dociepleniach budynków;
  • Ekip dekarskich;
  • Inwestorów realizujących wszelkie inwestycje budowlane, w tym samorządowe i komercyjne;

W każdej z tych sytuacji warto zamówić kontener o odpowiedniej pojemności wraz z usługą wywozu śmieci, co zdejmuje z barków inwestora wszelkie obowiązki związane z utylizacją problematycznych odpadów.

Zalety usługi

Wywóz odpadów poremontowych i pobudowlanych w kontenerach to bardzo wygodne rozwiązanie, które niesie ze sobą kilka istotnych zalet, w tym:

  • Duża oszczędność czasu;
  • Pewność, że opady zostaną zagospodarowane zgodnie z obowiązującymi przepisami środowiskowymi;
  • Brak konieczności samodzielnego organizowania transportu, niszczenia prywatnego samochodu, wynajmowania przyczepki towarowej etc.;
  • Bardzo łatwe utrzymanie porządku na placu budowy, zwłaszcza wtedy, gdy zamówimy kontener jeszcze przed rozpoczęciem prac;

Gdzie zamówić kontener na papę, styropian i wełnę mineralną?

Usługę wywozu problematycznych odpadów poremontowych i pobudowlanych w Dąbrowie Górniczej realizuje przedsiębiorstwo Koliber, które obsługuje klientów również w innych miejscowościach w regionie, w tym w Katowicach, Sosnowcu, Mysłowicach, Będzinie, Jaworznie czy Czeladzi.

Ze szczegółami oferty przedsiębiorstwa Koliber oraz specyfiką usługi wywozu odpadów w kontenerach zapoznasz się na stronie https://koliber-dg.pl/