Jak mieszkają Wojciech i Agnieszka Amaro?

Wojciech Modest Amaro jest jednym z najbardziej uznanych kucharzy w Polsce. Jego karierę od lat wspiera żona Agnieszka Amaro, która z zawodu jest architektem wnętrz. Dom, w którym mieszkają, został całkowicie przez nich zaprojektowany, a pani Agnieszka codziennie przyjeżdżała na budowę doglądać wymarzonego projektu. Jeśli jesteście ciekawi, jak mieszkają Państwo Amaro, czytajcie dalej.

Jak mieszkają Wojciech i Agnieszka Amaro?

Państwo Amaro nazywają swój dom „wymarzonym”. Osobą odpowiedzialną za jego wygląd jest żona kucharza, Agnieszka. Kobieta z wykształcenia jest architektką wnętrz, odrzuciła jednak wyuczony zawód, aby wspierać i wspomagać męża w jego karierze.

Pani Agnieszka od samego początku, wytrwale nadzorowała budowę i urządzanie domu. Na budowie pojawiała się codziennie, ku zdziwieniu ekipy budowlanej.

Ekipy, które budowały, zakładały się, że żona nie wytrzyma, że niemożliwe jest, żeby przychodziła na budowę codziennie przez osiem miesięcy. Później stanęli ze mną na zewnątrz i powiedzieli, że chylą czoła — opowiadał Wojciech Amaro.

Jak zatem wygląda wymarzony do Agnieszki i Wojciecha Amaro?

Część reprezentatywna, czyli salon z jadalnią, prezentują się bardzo okazale i niezwykle stylowo. Pomieszczenia te wraz z kuchnią tworzą strefę dzienną, która jest całkiem otwarta. Kuchnia dzięki zastosowaniu wyspy lekko przechodzi w jadalnię, a jadalnia w salon, służący do wypoczynku. Z salonem łączy się gabinet, w którym króluje piękne, zdobione biurko.

Sercem domu jest oczywiście kuchnia, w której „pierwsze skrzypce” odgrywa przestronna wyspa.

Tutaj się spotykamy, wszyscy gotujemy w domu. Przy tym blacie na co dzień każdy ma swoje pomysły na gotowanie. Blat przeszedł testy na parapetówie. Towarzystwo siedziało tu, gotowało. Nicolas do tej pory tu siedzi — opowiadał kucharz.

Pani Agnieszka przyznaje, że to włąśnie kuchnia była dla niej największym wyzwaniem. Trzba przyznać, że poradziła sobie z ni wyśmienicie. Wystrój wnętrza jest nowoczesny, choc niektóre elementy nawiązują do estetyki prowansalskiej. Dominuje biel, którą podkreślają czarne blaty robocze i niewielkie akcenty o miedzianej barwie. Oryginalnym rozwiązaniem, które przełamuje nieco klasyczny wygląd, są geometryczne pasy i mozaika, które zastosowane zostały jako przestrzeń między blatami a szafkami kuchennymi.

Obszar jadalni wyznacza czarny, połyskujący stól, wokół którego rodzina zgromadziła pamiątki z podróży do miejsc kultu wyznawanej przez nich religii. Najważniejsze miejsce zajmuje wizerunek św. Charbela.

Salon nawiązuje do stylistyki glamour. Wnętrze jest bardzo wytworne, eleganckie i gustowne. Pani domu postawiła na biele, szarości i beże, które świetnie się uzupełniają. Zastosowała również ciekawe połączenia różnych faktur i linii. W różnych miejscach w strefie dziennej widnieją pasy, zygzaki, dywany w kanciaste wzory oraz meble stylu ludwikowskim. Białe ściany przyozdabiają obrazy i lustra w wytwornych ramach oraz dekoracyjne oświetlenie. Na stołach, stolikach i konsolach zawsze stoją bukiety świeżych kwiatów, które nadają całości szyku.

Kim jest Agnieszka Amro?

Agnieszka Amaro urodziła się w 1976 roku. Za Wojciecha Amaro wyszła w 2012 roku. Jest trzecią żoną szefa kuchni. Z wykształcenia jest architektem wnętrz, obecnie jest menadżerką męża — to ona negocjuje kontrakty i zarządza rodzinnymi finansami. Para świetnie dogaduje się zarówno w sprawach biznesowy, jak i prywatnych. Chociaż pani Agnieszce zdarzyło się powiedzieć, że jest zmęczona ogromem obowiązków zawodowych, zawsze podkreśla też, że jest z mężem bardzo szczęśliwa. O życiu prywatnym pary wiadomo nie wiele.

Czasem się posprzeczamy, jak każde małżeństwo, ale u nas nigdy nie ma cichych dni. Nie możemy wytrzymać. Od razu musimy sobie wygarnąć i po sprawie. Ja jeszcze trochę udaję, że jestem obrażona. On dzwoni, pisze, to są jego monologi. 20 SMS-ów naraz. Ja nic. A potem się godzimy – powiedziała Agnieszka w wywiadzie.

Agnieszka i Wojciech Amaro ma syna Nicolasa oraz dwie córki Karolinę i Zuzannę z poprzednich związków.