Jak urządzić garderobę?

Szafy zajmują dużo miejsca w każdym pomieszczeniu, dlatego jeżeli masz odpowiednią przestrzeń, aby wygospodarować oddzielne pomieszczenie, w którym możesz zaaranżować garderobę – zrób to koniecznie. Osobne miejsce do przechowywania ubrań i butów pozwoli Ci zaoszczędzić sporo powierzchni w pozostałych pomieszczeniach w domu. Głębokie szafy z powodzeniem zastąpi funkcjonalna garderoba wyposażona w odpowiednio zaprojektowane półki i solidne wieszaki.

Jak urządzić małą garderobę?

Zastanawiasz się może, jak urządzić garderobę, a nie masz w domu zbyt dużo miejsca? To żaden problem, praktyczną garderobę można wyczarować nawet na niewielkim metrażu. Mała garderoba może powstać we wnęce, która zostanie zabudowana za pomocą drzwi przesuwnych. Można także zamontować drzwi przesuwne w sypialni, oddzielając w ten sposób fragment pokoju i tam urządzić garderobę. Oczywiście, że najwygodniej będzie, jeżeli masz sporo miejsca i możesz przechowywać ubrania w oddzielnym pomieszczeniu.

Mała garderoba to nie lada wyzwanie, jednak przy odrobinie wysiłku można ją stworzyć nawet w niewielkim mieszkaniu np. w przedpokoju. Należy jednak zwrócić uwagę, aby zostawić swobodne przejście przez przedpokój. Można tu wykorzystać głęboką szafę z drzwiami przesuwnymi, ale interesującym rozwiązaniem mogą być także drzwi podwieszane, które nie zajmują dodatkowego miejsca po ich otwarciu, a pozwalają na wygodny dostęp do całej zawartości garderoby. Jeśli chcesz urządzić wygodną garderobę skorzystaj z oferty sklepów takich jak Belmeb.pl oferujących wyposażenie garderoby.

Czego potrzeba, aby urządzić funkcjonalną garderobę?

Aby umożliwić sobie wygodne przechowywanie ubrań, warto zadbać o odpowiednie akcesoria do wyposażenia garderoby. Niezależnie od tego, jak duże jest pomieszczenie przeznaczone do przechowywania odzieży, najważniejsze jest to, aby w pełni wykorzystać całą dostępną przestrzeń. W dużym i wysokim pomieszczeniu sprawdzą się świetnie meble modułowe, zaś mniejsza garderoba powinna być wyposażona w odpowiednio zaprojektowane systemy wysoko i nisko umieszczonych półek, wieszaków i relingów.

Oprócz drążków i wiszących na nich różnorodnych wieszaków w garderobie muszą znaleźć się także wiszące organizery, które pomieszczą drobne elementy garderoby takie jak paski, apaszki, rękawiczki itp. W obszernej garderobie dodatkowo można umieścić duże lustro, a nawet wygodny puf przydatny podczas wybierania butów. W pomieszczeniach wyższych warto umieścić półki nawet pod samym sufitem, w ten sposób będzie można wykorzystać maksymalnie dostępną powierzchnię.

Nowoczesne pomysły na garderobę

Zastanawiasz się jak urządzić garderobę, ale nie wiesz, od czego zacząć? To proste, sprawdź jak wiele ubrań, butów i dodatkowych akcesoriów znajduje się w domu. Jeżeli ubrania znajdują się w każdym pokoju, a szafki i szuflady przestały się już swobodnie domykać, to może warto pomyśleć o stworzeniu sobie w domu garderoby. To będzie coś więcej niż tylko większa szafa, gdyż w pełni funkcjonalna, zamknięta garderoba pozwoli nie tylko na przechowywanie odzieży, ale także na odzyskanie przestrzeni w pozostałych pomieszczeniach w Twoim domu.

Niezależnie od tego, czy garderoba znajduje się w sypialni, czy w przedpokoju, najważniejsze będzie jej wyposażenie. W sklepach takich jak Belmeb.pl możesz kupić niezbędne akcesoria do garderoby takie jak wieszaki i drążki, półki, pantografy do szafy, organizery, kosze i pudełka różnego rodzaju. Wszystkie produkty pochodzą od sprawdzonych marek takich jak na przykład Salice, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twoja garderoba będzie nie tylko funkcjonalna, ale także trwała. 

Jeśli marzy Ci się luksusowa garderoba, musisz zadbać o to, aby znajdujące się w niej akcesoria były wykonane z materiałów wysokiej jakość, oraz aby miały odpowiednie wymiary. Wyposażając garderobę, możesz zdecydować się na zakup akcesoriów dopasowanych do poszczególnych rodzajów ubrań. W ofercie Belmeb.pl znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do przechowywania ubrań całej rodziny. Sprawdź całą ofertę w tym zakresie, która jest dostępna online.