Jak urządzić pokój dla nastolatka?

Nastolatek to już nie małe dziecko, ale jeszcze nie dorosły człowiek. Nietrudno więc zrozumieć, że wielu rodziców ma problem z tym, aby urządzić pokój pociechy w odpowiedni sposób. Poniżej znajdziesz kilka ważnych wskazówek, które ułatwią Ci to ważne zadanie.

Wygodne łóżko i miejsce do nauki to podstawa

Pokój nastolatka powinien być zarówno stylowy, jak i funkcjonalny. Jeśli chodzi o drugą kwestię, podstawą jest wygodne łóżko i miejsce do nauki. Nastolatek wciąż potrzebuje dużo snu, jego ciało bowiem dojrzewa i zmienia się intensywnie. Ważny jest odpowiedni materac. Świetnie sprawdzi się ten wykonany z pianki wysokoelastycznej. Zapewni odpowiednie podparcie, sprawdza się dobrze zarówno zimą, jak i latem. Taki materac zapewni dobrą wentylację, co w przypadku nastolatków, którzy pocą się intensywnie, jest bardzo ważne. 

Kolejną ważną kwestią, o której nie można zapomnieć, urządzając pokój nastolatka, jest oczywiście odpowiednio zorganizowane miejsce do nauki. Biurko i fotel powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb. Warto zadbać też o oświetlenie, które nie będzie męczyć wzroku, a pomoże się skupić. Świetną opcją są także organizery, dzięki którym można zadbać o porządek i organizację. Można śmiało powiedzieć, że mogą stać się także stylową ozdobą pokoju nastolatka.

Jak urządzić pokój nastolatka? Zadbaj o modne dodatki!

W pokoju dojrzewającego człowieka nie powinno zabraknąć stylowych dodatków. To właśnie dzięki nim nastolatek może poczuć się jak we własnym królestwie. Bez wątpienia funkcjonowanie w dobrze zaaranżowanym pokoju jest dużo przyjemniejsze. Oto propozycje dodatków, na które warto zwrócić szczególną uwagę:

  • Zegar – to szczególnie dobra opcja w przypadku spóźnialskich. Stylowe zegary do pokoju młodzieżowego możesz znaleźć w ofercie internetowej. Różnorodność stylów i kolorów to gwarancja, że bez trudu uda Ci się zamówić produkt, który spodoba się nastolatkowi.
  • Obrazy i plakaty – motywy roślinne, motoryzacyjne, zwierzęce – to tylko kilka z wielu dostępnych możliwości.
  • Koce i poduchy – to dzięki takim dodatkom można zadbać o regenerujący odpoczynek. Są funkcjonalne i jednocześnie ozdabiają wnętrze.
  • Lustro – zdecydowanie niezbędny dodatek w pokoju nastolatka, który dba o schludny wygląd.

Pamiętaj, że nastolatek to już niemałe dziecko. Warto więc zaangażować młodego człowieka w planowanie aranżacji jego własnego pokoju. Dzięki temu będzie czuł się w nim dobrze i zyska pewność, że liczysz się z jego zdaniem.

Miejsce do przechowywania – komoda może się przydać

Okres nastoletni to zazwyczaj taki czas, w którym pasje i styl zmienia się dosyć dynamicznie. Warto więc zadbać o to, aby dojrzewający człowiek miał do dyspozycji wystarczającą ilość miejsca do przechowywania. Świetną opcją jest komoda. Jeśli dodatkowo wyposażysz ją w organizery o różnej wielkości, Twoja dorastająca pociecha na pewno to doceni. Postaw na komodę wykonaną z solidnego materiału, aby posłużyła przez co najmniej kilka lat. Pamiętaj również, że każdy element wyposażenia pokoju powinien pasować do wybranego stylu aranżacyjnego.

Artyku sponsorowany