Jak wybrać firany do pokoju dziewczynki?

Aranżacja nowego pokoju dla małej księżniczki może okazać się niełatwym wyzwaniem dla rodziców. W końcu jak wybrać idealne dodatki, które nie tylko będą dodawały przytulności całej przestrzeni, ale też przypadną do gustu niezwykle wymagającemu domownikowi? Na rynku znajduje się mnóstwo produktów, które wyróżniają się swoją oryginalnością, a także uroczym charakterem. Także zasłony i firany, przeznaczone do pokojów dziecięcych, zdają się oczarowywać nas swoimi niezwykłymi wzorami i ciekawym sposobem wykończenia. Jak wybrać idealne wzory i na co zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupów? 

Ozdobne firany do pokoju dziewczynki 

Wśród wielu bajecznych wzorów, dostępnych w sklepach pragniemy znaleźć tę idealną firanę, która posłuży nam przez wiele, wiele lat. Czy na pewno? Pokój dziecięcy to jedno z tych pomieszczeń, które po upływnie paru lat wymaga modyfikacji. Nasze pociechy dorastają, a ich gust stale się zmienia. Nic więc w tym dziwnego, że perfekcyjna firana z bajkowymi księżniczkami i niezwykłymi falbanami, która zachwycała pięcioletnią księżniczkę, zostanie błyskawicznie zdjęta przez dziesięciolatkę. 

Aby uchronić się przed zbyt częstymi zmianami aranżacji możemy zdecydować się na gładkie firany w określonym kolorze. Jeżeli pokój dziewczynki zostanie wykonany w różowych odcieniach to nic nie stoi na przeszkodzie, aby firany przybrały barwę pudrowego różu. Ozdobne dodatki, zawieszane dodatkowo na karniszu będą skromnie podkreślały urok całego pomieszczenia, a przy tym szybko nie wyjdą z mody. 

Firany do pokoju dziewczynki, która dopiero ma się narodzić nie powinny sięgać aż do ziemi. Choć nie ma nic bardziej przytulnego niż ogromne okno, zasłonięte zwiewną tkaniną, która swobodnie opada to jednak musimy zdać sobie sprawę z cyklu rozwoju niemowlaka. Mała dziewczynka już w pół roku od dnia narodzin może zacząć raczkować i coraz bardziej interesować się wiszącymi falbanami. Jeżeli znajdą się one w zasięgu jej rączek to mogą zostać zerwane i uszkodzone. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się zasłony i firany, które znajdują się na wysokości przynajmniej 1 metra. 

Firany do pokoju dziewczynki stanowią niezwykłą dekorację, która może zostać z nami na długie lata, bądź szybko wyjść z mody. Jeżeli urządzasz pokój dla rezolutnego przedszkolaka i planujesz w przyszłości jego odnowienie to możesz pozwolić mu samodzielnie zadecydować o wzorze i kolorze nowych ozdób okiennych. Takie zadanie sprawi, że dziecko poczuje się dorośle i odpowiedzialnie, a Ty będziesz mieć gwarancję, że Twoja pociecha dostała dokładnie to, o czym marzyła.