Jak wykorzystać w domu kosz z trawy morskiej?

Stylowe kosze wyplatane z trawy morskiej są doskonałym sposobem na urozmaicenie wyglądu wnętrza. Co ważne, ich charakterystyczny, przykuwający oko styl to nie tylko piękna forma, ale i bardzo praktyczne pomysły na przechowywanie w nim różnego rodzaju produktów. Sama trawa w splocie jest przewiewna, wspomaga docieranie do środka powietrza i sprawia, że schowane w koszu rzeczy nie „duszą się” i nie przesiąkają zarazkami tak, jak w przypadku innych materiałów.

Kosz z trawy morskiej – dekoracja i praktyczne użycie

Kiedyś tradycyjna wiklina, dziś o wiele ciekawsze i mające więcej właściwości sprzyjających przechowywaniu produktów – kosze plecione z trawy morskiej! Wprawdzie wciąż jeszcze nie wyparły z rynku swojego poprzednika, ale ich popularność rośnie z każdym kolejnym rokiem.

Kosz z trawy morskiej to przede wszystkim niepowtarzalny, pękaty wygląd. Większość modeli projektowana jest tak, jakby stanowiła połączenie dwóch pojemników, o charakterystycznym wybrzuszeniu i dużej ilości miejsca w środku. Urzekają naturalnymi kolorami: od jasnego, ciepłego ecru, przez nieco ciemniejsze brązy po mieszanki naturalnej trawy morskiej z dodatkami czerni, bieli czy żółci. Warto wiedzieć, że w przyrodzie istnieje ponad 55 gatunków zaliczanych do trawy morskiej, co sprawia, że odcienie uzyskiwanych z niej koszy mogą być najprzeróżniejsze.

Co można w nich przechowywać?

  • Bieliznę przeznaczoną do prania lub prasowania – wewnątrz kosza panuje dobre krążenie powietrza, więc ubrania, t-shirty, spodenki i bielizna zwyczajnie mają tam doskonałe warunki leżakowania i nie trzeba się martwić o to, że skisną otoczone plastikiem. Całość kosza to absolutnie naturalne wydanie, bez chemii i tworzyw sztucznych
  • Domowe dekoracje, które wyciąga się z kosza na specjalne okazje
  • Drobne gadżety, na które zawsze brakuje miejsca, a chciałoby się je mieć uporządkowane.
  • Akcesoria kosmetyczne i użytkowe – pędzelki, gumki do włosów, klamerki do prania, włóczki do dziergania z nich sweterków, szydełka, skrawki materiałów itd.
  • Kwiaty doniczkowe! Ciekawym sposobem wykorzystania takich koszy, jest umieszczenie w nich większych kwiatów w doniczkach. Sprytnie ukryje się dzięki temu nieładne doniczki, nadając całości zupełnie świeżego wyglądu!

Nowoczesne kosze plecione z takiej morskiej trawy są dziś produkowane w różnych wariantach: z uchem do powieszenia na ścianie, bez zawieszek, z dwoma uchwytami i pokrywą albo bez pokrywy. Każda z takich wersji odkrywa przed właścicielem nowe pomysły na to, co jeszcze można w nich przechowywać.