Jaka jest najlepsza kołdra do spania?

Wybór odpowiedniej kołdry do spania jest niezwykle istotną kwestią, która znacząco wpływa na jakość naszego snu, a co za tym idzie – na zdrowie i samopoczucie. Pojawia się więc pytanie – czym kierować się podczas szukania tego typu produktu? Jaka kołdra będzie najlepsza? Odpowiemy na to w poniższym artykule.

Odpowiedni rozmiar kołdry

W pierwszej kolejności powinniśmy wziąć pod uwagę rozmiary łóżka oraz materaca, i na tej podstawie dobrać kołdrę. Spośród standardowych wymiarów kołder możemy odnaleźć modele dla jednej osoby – 135×200 cm i 155x 200 cm, które są idealne dla pojedynczych łóżek, np. w pokoju nastoletnim. Natomiast warianty o wymiarach 180×200 cm, 200×220 cm czy też 240×260 cm są dedykowane dla par.

Warto jednak pamiętać, że rozmiar kołdry nie jest zależny jedynie od wymiarów łóżka. Równie istotne są nasze potrzeby i preferencje. Przykładowo możemy wybrać dwa mniejsze modele do podwójnego łóżka (jeśli wraz z partnerem chcemy mieć osobne kołdry), lub też wybrać dużą i ciepłą kołdrę zimową, nawet jeżeli dysponujemy mniejszym łóżkiem.

Wypełnienie kołdry – materiał ma znaczenie!

Wybierając kołdrę, warto zwrócić szczególną uwagę na skład jej wypełnienia. To właśnie on w głównej mierze decyduje o jakości naszego snu. Naturalne materiały nie tylko są wytrzymałe i zapewniają wygodę użytkowania, ale również pozwalają skórze oddychać i posiadają właściwości termoizolacyjne. Doskonałym wyborem będą zatem kołdry puchowe, z wypełnieniem z pierza gęsiego lub wełny owczej.

Jaka kołdra będzie dobra dla alergików?

W przypadku osób z alergią, nawet najwyższej jakości kołdra z naturalnym wypełnieniem może nie być dobrym wyborem. Puch, pierze czy wełna owcza zapewniają wprawdzie komfort użytkowania, jednak ze względu na swoje właściwości przyciągają kurz, bakterie i grzyby wywołujące objawy alergii. Dlatego alergicy powinni zrezygnować z wypełnienia naturalnego na rzecz specjalnych, antyalergicznych kołder.

Kołdry dla osób z alergią wykonane są z wysokiej jakości materiałów syntetycznych, które nie wywołują uczulenia, a także chronią przed gromadzeniem się roztoczy, grzybów i bakterii. Ponadto zapewniają cyrkulację powietrza, a jednocześnie dobrą izolację termiczną.

Gdzie kupić kołdrę do spania?

Aby mieć pewność otrzymania najwyższej jakości produktu, warto kupić kołdrę w sprawdzonym sklepie, takim jak chociażby Konar-Meble. Szeroki wachlarz rozmiarów, wariantów i materiałów wypełnienia sprawia, że z łatwością odnajdziemy model idealny dla siebie, który nie tylko spełni nasze potrzeby i oczekiwania, ale również wpasuje się w wystrój sypialni.