Jaki ekspres do kawy wybrać? Ranking ekspresów i nie tylko!

Wiele osób rozpoczyna dzień od filiżanki kawy z ekspresu i nie wyobraża sobie lepszego sposobu na rozpoczęcie dnia. W końcu nic tak nie pobudza, jak świeżo zmielona i aromatyczna kawa. Nowoczesne ekspresy oprócz robienia mocnej czarnej posiadają więcej funkcji i możliwości. Zatem, jaki ekspres do kawy wybrać, by cieszyć się jej najlepszym smakiem?

Nowoczesne ekspresy do kawy oferują różne rodzaje napojów do wyboru, automatyczne czyszczenie i odkamienianie, regulację grubości ziarna, a nawet sterowanie smartfonem. Takie udogodnienia są cenione wśród miłośników kawy i osób lubiących nowinki technologiczne. Jeśli zastanawiasz się, jaki ekspres do kawy wybrać, to dobrze trafiłeś.

Rodzaje ekspresów do kawy – przelewowy czy ciśnieniowy

Na rynku dostępne są dwa rodzaje ekspresów do kawy. Pierwszym jest ekspres przelewowy, który ma bardzo charakterystyczny wygląd, na który składa się pojemnik na wodę, kawę oraz szklany dzbanek. Co więcej, dostępne są ekspresy przelewowe, które posiadają wbudowany młynek, dzięki czemu już nie trzeba mielić ziarna w osobnym urządzeniu. Ekspres przelewowy umożliwia zaparzenie dużej ilości kawy za jednym działaniem, co sprawia, że jest częstym urządzeniem na wyposażeniu biur i przychodni. Drugi rodzaj stanowią ekspresy ciśnieniowe, w których do parzenia kawy wykorzystuje się wysokie ciśnienie, które wtłacza gorącą wodę do pojemnika z kawą, a następnie przelewa ją do filiżanki. Najbardziej popularnym rodzajem ekspresów ciśnieniowych są ekspresy automatyczne. Takie modele mają wbudowany metalowy młynek do kawy i często oferują wykonanie wielu różnych napojów.

Jeśli szukasz odpowiedniego ekspresu do kawy, to koniecznie sprawdź ranking ekspresów ciśnieniowych i przelewowych: https://mojranking.pl/male-agd/kawa/ranking-ekspresow-do-kawy.

Kosiarki spalinowe – ranking najlepszych kosiarek

Na wyposażeniu każdego domu z pięknym ogrodem powinna znaleźć się kosiarka spalinowa. Koszenie trawy może przebiegać sprawnie i dość przyjemnie, a to wszystko za sprawą odpowiednio dopasowanego sprzętu. Na rynku dostępne są kosiarki spalinowe, które różnią się między sobą wagą, mocą, napędem, rozmiarami oraz pojemnością kosza. Kosiarkę warto dopasować do wielkości powierzchni ogrodu. Na przykład do powierzchni, która nie przekracza 800 m², sprawdzi się kosiarka o mocy od 1,5 do 2,5 kW.

Ranking kosiarek spalinowych wraz z praktycznymi informacjami, które pozwolą idealnie dopasować model kosiarki do powierzchni ogrodu oraz indywidualnych oczekiwań i preferencji znajdziecie na stronie https://mojranking.pl/maszyny/kosiarki/ranking-kosiarek-spalinowych.