Jaki odkurzacz karcher wybrać do prania dywanów i tapicerki?

Czyszczenie powierzchni materiałowych zwykle bywa czasochłonne. Czynność tę można znacznie przyspieszyć, wykorzystując nowoczesne odkurzacze zaprojektowane z myślą o praniu dywanów, tapicerki samochodowej, sof, foteli i innych powierzchni, takich jak wykładziny. Uznanym producentem profesjonalnych urządzeń tego typu jest Karcher – jaki model tej marki wybrać i co warto wiedzieć o odkurzaczach piorących?

Odkurzacz piorący – zasada działania

Odkurzacze Karcher z funkcją prania to bardzo rozbudowana grupa produktów. Takie urządzenia mogą zwykle odkurzać zarówno na sucho (tradycyjnie), jak i na mokro – z użyciem wody i chemicznych środków czyszczących. Dlatego są nazywane są potocznie odkurzaczami na sucho-mokro. Typowy produkt tego typu zawiera zwykle dwa zbiorniki – jeden na wodę czystą (która jest aplikowana na czyszczoną powierzchnię), drugi na wodę brudną (czyli tę, którą zbierzemy do odkurzacza na ostatnim etapie czyszczenia). 

Odkurzacze piorące czyszczą powierzchnie metodą ekstrakcji. Czyszczenie ekstrakcyjne polega na rozprowadzeniu na czyszczonej powierzchni (np. dywanie, wykładzinie tekstylnej, tapicerce) specjalnego środka czyszczącego. Pozwala to zmiękczyć i rozpuścić cząsteczki brudu, które następnie łatwiej zebrać w trakcie drugiego etapu czyszczenia, czyli odsysania brudu.

Dlaczego warto kupić odkurzacz piorący?

Odkurzacze z funkcją prania pozwalają nie tylko wyczyścić powierzchnie wykonane z różnych materiałów szybciej i wygodniej, ale także znacznie dokładniej niż metodą tradycyjną. Aplikowany roztwór ze środkiem czyszczącym wnika głęboko we włókna materiału i rozdrabnia cząsteczki brudu, dzięki czemu można się ich skutecznie pozbyć. Dlatego też odkurzacz z funkcją prania jest polecany alergikom – usuwa schowane głęboko w strukturze dywanu lub tapicerki roztocza, kurz, grzyby i inne alergeny, które gromadzą się na co dzień w naszych domach. Odkurzacze z funkcją prania doceniają również właściciele zwierząt – z takim urządzeniem łatwiej usunąć sierść i inne elementy, które zostawia na powierzchniach materiałowych pies lub kot. Odkurzacz piorący to wreszcie bardzo dobry sposób na usuwanie zaschniętych plam. 

Warto też pamiętać, że na rynku dostępne są zarówno relatywnie proste odkurzacze piorące, które można kupić za mniej niż 1 000 zł (sprawdzają się w użytku domowym), jak i profesjonalne, wielofunkcyjne modele, używane na przykład przez firmy sprzątające. Szczegółową ofertę odkurzaczy piorących Karcher sprawdzisz na stronie autoryzowanego sprzedawcy tej marki ASC-PRO: http://asc-pro.pl/.

Odkurzacze Karcher – jaki model wybrać?

Wybierając urządzenie, pamiętajmy o jego docelowym zastosowaniu. Jeśli potrzebujemy odkurzacza do sprzątania domu lub mieszkania, wystarczy prosty model – który jest w pełni funkcjonalny, przy tym nie zajmuje dużo miejsca i łatwo go obsługiwać (odkurzacze Karcher są wyposażone w łatwo zdejmowalne pojemniki na wodę, regulowane uchwyty i kompaktowe obudowy z uchwytami na akcesoria).

Przykładem funkcjonalnego odkurzacza Karcher, który sprawdzi się w domu, jest Karcher SE 5.100, który jest intuicyjny w obsłudze oraz bardzo lekki w prowadzeniu. Przykładem urządzenia profesjonalnego, które można zastosować przy sprzątaniu często uczęszczanych obiektów handlowych, hoteli, kin, teatrów i innych dużych przestrzeni jest odkurzacz piorący Karcher Puzzi. Producent wyposażył urządzenie w szereg akcesoriów (w tym dyszę podłogową i ssawkę do tapicerki), a także technologie ułatwiające intensywną pracę, czego przykładem jest trwałe szybkozłącze.