Jakie kinkiety ścienne sprawdzą się w sypialni? Poznaj nasze wskazówki

Sypialnia kojarzy się z błogim odpoczynkiem i regeneracją po wyczerpującym dniu. Bez wątpienia jest najprzytulniejszym pokojem w całym domu. Urządzając ją, z pewnością mnóstwo uwagi poświęcasz każdemu detalowi, aby stworzyć w niej odpowiedni klimat. Za wygodę i dobre samopoczucie przed snem odpowiada kompozycja dekoracji i nastrojowego oświetlenia, w związku z czym charakter sypialni najczęściej podkreśla się kinkietami. Jakie kinkiety ścienne sprawdzą się w niej najlepiej i dlaczego warto je wybrać? Czytaj dalej – odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Czym są kinkiety?

Kinkiety są niewielkimi lampami, najczęściej montowanymi na ścianach. Doskonale prezentują się nie tylko w sypialni, ale też w innych pomieszczeniach, bez względu na ich przeznaczenie. Rynek oferuje wiele możliwości w zakresie kształtów, kolorów i stylów wykończenia, co pozwala na dopasowanie tych lamp do łazienek, salonów, korytarzy czy kuchni. Kinkiety ścienne uwzględnione w aranżacji sypialni to uniwersalne rozwiązanie, które pełni zazwyczaj dwie funkcje – doświetla pomieszczenie lub stanowi nietuzinkową alternatywę dla lampek nocnych.

Zalety kinkietów – dowiedz się, dlaczego warto je wybrać

Najważniejszą zaletą kinkietów ściennych w sypialni jest niewątpliwa oszczędność przestrzeni użytkowej. Montuje się je na ścianach, dzięki czemu powierzchnia podłogi pozostaje wolna. Jeżeli zdecydujesz, że kinkiety mają zastąpić lampki nocne, zyskasz możliwość wykorzystania stolika nocnego w inny sposób, np. postawisz na nim zdjęcie ukochanej osoby. Nie da się ukryć, że delikatna poświata świetlna i łagodnie lejący się strumień światła – co można uzyskać dzięki zastosowaniu odpowiednich żarówek – wprowadzą intymny klimat i podkreślą wyjątkowy charakter tego pomieszczenia. Nie zapomnij, że kinkiety ścienne same w sobie stanowią stylową dekorację. Dlatego też, wybierając oprawy, nie ignoruj stylu, w jakim są wykończone.

Jak wybrać kinkiety ścienne do sypialni? Poznaj najważniejsze kryteria

Przy wyborze kinkietów ściennych do sypialni zwróć przede wszystkim uwagę na kierunek padania światła. Jeżeli zamierzasz korzystać z emitowanego przez nie światła np. do czytania w łóżku, lepiej sprawdzą się kinkiety z kloszem skierowanym ku dołowi. Poszukujesz sposobu na podkreślenie wyjątkowej dekoracji lub chcesz optycznie powiększyć pokój? Postaw na lampy z kloszami skierowanymi ku górze. 

Co jeszcze ma znaczenie? Cechą, której nie możesz pominąć, jest moc i barwa światła. Jasne, minimalistyczne kinkiety, dostępne np. w e-sklepie https://www.tklighting.pl/kinkiety, często świecą punktowym, ale ciepłym strumieniem. Twoja sypialnia to flagowy przykład wykończenia w stylu glamour? Przyjrzyj się zatem oprawom w klasycznych dla tej stylistyki kolorach – eleganckie czernie, granaty, zielenie, wykończone oryginalną, geometryczną formą, to strzał w dziesiątkę w pomieszczeniach urządzonych z przepychem.