Kuchnia szara – nowoczesny pomysł na wnętrze

Szarości we wnętrzach stały się w ostatnich latach niezwykle modne. Co ciekawe, coraz częściej stawiamy na takie barwy nie tylko w pomieszczeniach typowo biurowych i reprezentacyjnych, podkreślając tym samym ich elegancję, ale również w apartamentach i domach prywatnych. Dobrze dobrane szarości oraz dodatki je uzupełniające, potrafią rewelacyjnie upiększyć salon, sypialnię ale i kuchnię!

Kuchnia szara w 4 pomysłach aranżacyjnych

Jak można urządzić kuchnię szarą, dobierając do niej zupełne różne zestawienia kolorów, dodatków, wykończeń ścian i podłóg? Mamy dla Was kilka sprawdzonych i bardzo ciekawych inspiracji!

Ciepłe drewno + kuchnia szara – to pomysł, który idealnie sprawdzi się we wnętrzach, których właściciele cenią elegancję, ale i potrzebują nastrojowego, przytulnego charakteru mieszkania. Do jasno lub ciemnoszarych frontów mebli kuchennych dodajemy ciepłe w kolorze, drewniane uzupełnienia. Może to być ściana pokryta kaflami imitującymi drewno, podłogi w barwie sosny, buka czy dębu, ale również drewniany stół, który ociepli przestrzeń.

Szarości + soczysta śliwka lub intensywna limonka. Jeśli szafki w kuchni, lodówka, kuchenka i inne rzeczy AGD dobierane są w kolorach szarych, to kapitalnie ich poważny nastrój rozproszą barwy soczyste i intensywne. Fiolety w tonie świeżo zerwanej śliwki, jaskrawa limonka na ścianach, obrusy w podobnych odcieniach, a nawet krzesła tapicerowane na kolorowo. To zestawienie stworzone dla tych, którzy cenią klimat zdecydowany, ale nieocierający się o kicz.

Biel i szarości – klasyka w eleganckiej formie. Przy projektowaniu takiej kuchni warto skupić się na tym, co jest w niej najważniejsze, sprytnie zestawiając ze sobą barwy elegancji: biel czystą, przyciemnioną, kolory ecru, kości słoniowej, a obok ciemne grafity, szarości kamienia itd. Te dwa kolory wyjątkowo dobrze do siebie pasują!

Ceglane rudości i wytworna, ciemna szarość – idealna opcja do wnętrz z charakterem! Ściany z szarymi meblami kuchennymi na całości pokryć można dekoracyjną cegłą lub klinkierem, wybierając ich mocniejszą barwę. Intensywny rudy, a nawet lekka czerwień, pięknie podkreślą szarą kuchnię i jednocześnie sprawią, że nie będzie ona nudna!

Szary, podobnie jak czerń, jest kolorem, który pasuje niemal do wszystkiego, ale z racji na jego zamglenie i rozmycie, nie warto stosować go w domu z nadmiarem podobnych mu kolorów. Umiejętność zabawy kontrastami i różnicami w tonach dekoracji, podłóg czy ścian, będzie tutaj kluczowa dla zachowania naprawdę dobrego smaku całej aranżacji.