Kiedy warto rozważyć zakup maszyny czyszczącej?

Maszyny czyszczące to rozwiązania mające zastosowanie  w przypadku wielkopowierzchniowych nieruchomości. Z tego też powodu najczęściej znajdują się na wyposażeniu firm świadczących profesjonalne usługi sprzątające. W dzisiejszych czasach popyt na usługi tego typu stale wzrasta, dlatego też chcąc dołączyć do branży, niezbędny będzie zakup odpowiedniego sprzętu. Kiedy zdecydować się na zakup maszyn czyszczących oraz jakie urządzenia wybrać dla naszego biznesu? 

Podstawowe wyposażenie firmy sprzątającej

Wyposażenie firmy zajmującej się sprzątaniem uwarunkowane jest grupą docelową, dla której będzie realizowało zlecenia nasze przedsiębiorstwo. Jeżeli dla przykładu mamy zamiar realizować zlecenia dla klientów indywidualnych, podstawowymi akcesoriami, w jakie powinniśmy się wyposażyć, będą: 

  • ściereczki
  • mopy
  • gąbki
  • uniwersalne wiadra

W przypadku, gdy świadczyć będziemy także usługi mycia okien, przydadzą się ściągaczki do wody i specjalne skrobaczki. Obowiązkowe będzie także zaopatrzenie się w odpowiednie do danej powierzchni detergenty i środki czyszczące. 

Urządzenia czyszczące dla firm i biur

Nieco inaczej sprawa wygląda, kiedy prowadzona przez nas działalność oferująca usługi sprzątająca ma zamiar świadczyć usługi dla biur i firm. Tutaj wymagane będą bardziej profesjonalne sprzęty. Co powinno znaleźć się na wyposażeniu firmy sprzątającej powierzchnie biurowe i firmy? 

Odkurzacze przemysłowe

Odkurzacze przemysłowe pozwalają usuwać trudne zabrudzenia z trudno dostępnych miejsc. Doskonale więc nadają się do lawirowania pomiędzy sprzętem biurowym. Dodatkowo urządzenia tego typu wyróżnia większa moc, a także pojemność, co zdecydowanie wpływa na komfort pracy na dużych powierzchniach

Szorowarki

Szorowarka to rozwiązanie doskonale radzące sobie z usuwaniem zabrudzeń z podłogi. Szorowarki są dostępne w różnych rozmiarach i z różnymi funkcjami, takimi jak automatyczne dozowanie detergentu czy funkcja osuszania podłogi. Z tego też powodu szorowarki są często podstawowym urządzeniem znajdującym się na wyposażeniu firm sprzątających biura. 

Maszyny czyszczące i akcesoria niezbędne w firmie sprzątającej 

Prowadząc działalność związaną z czyszczeniem powierzchni, należy uwzględnić również inne niezbędne maszyny i akcesoria, które nie tylko pozwolą efektywnie wykonywać pracę, ale także zapewnią bezpieczeństwo w trakcie jej wykonywania. Przydadzą się więc: 

  • profesjonalne myjki ciśnieniowe w przypadku usuwania zabrudzeń z powierzchni zewnętrznych i tarasów 
  • automaty do mycia podłóg 
  • wózki serwisowe oraz kosze na odpady 

Ważne jest zadbanie o bezpieczeństwo. Z tego też względu na wyposażeniu naszej firmy znaleźć powinny się tablice lub znaki ostrzegawcze informujące o mokrej powierzchni, mogącej stanowić potencjalne niebezpieczeństwo dla osób postronnych

Jak wybrać odpowiednie maszyny czyszczące do firmy sprzątającej – podsumowanie 

Aby odnieść sukces w branży sprzątającej i zdobyć klientów, wymagane jest posiadanie odpowiedniego sprzętu pozwalającego rzetelnie realizować zlecenia. Wybór maszyn czyszczących uzależniony jest nie tylko od posiadanego budżetu, ale również docelowej grupy klientów, z jakimi przyjdzie nam współpracować. Dlatego też wyposażenie firmy sprzątającej może się różnić od podstawowego, po zaawansowane maszyny czyszczące do podłóg czy szorowarki. 

Artykuł Sponsorowany