Kobalt kolor we wnętrzach – do czego będzie pasował?

Tak naprawdę kobalt kolor od bardzo wielu sezonów króluje już na pokazach mody, jednak coraz lepiej sobie radzi także we wnętrzach mieszkań oraz domów, a nawet pojawia się w biurach. Projektanci bardzo chętnie wykorzystują go w dodatkach lub też wprowadzają jako kolor główny w danym pomieszczeniu. Jeśli nam zależy na odświeżeniu wnętrza, a do tego chcemy, aby było ono bardzo przytulne, to kobaltowy kolor na pewno będzie idealnym wyborem.

Cóż to za kolor?

Wbrew pozorom kobalt kolor sprawić nam może nieco trudności. Wiele osób go myli z kolorem szafirowym czy też kolorem chabrowym. Zatem jakim kolorem jest kolor kobaltowy? Kobalt to jeden z odcieni niebieskiego. Jest to chłodna barwa, która jest połączeniem błękitu, jak i także nieco czerwieni. Kolor kobaltowy jest wyrazisty, ale jednocześnie jest to kolor szlachetny. Dodaje naszemu wnętrzu nutki elegancji oraz nowoczesności.

Kolor kobaltowy jest mylony najczęściej z chabrowym kolorem, jednak w przypadku tego drugiego na myśli mamy barwę znacznie jaśniejszą. Mowa dokładnie o takim kolorze, jaką nas zachwyca chociażby kwiat bławatka. Chabrowy jest odcieniem koloru niebieskiego, wpada on także delikatnie w jasny fioletowy.

Kolor szafirowy z kolei jest intensywnym odcieniem ciemnoniebieskim. Niezwykle często jest mylony z granatem. W zestawieniu z kobaltowym kolorem oraz chabrowym to jedna z najciemniejszych barw.

Kobalt kolor – z czym go łączyć?

Na pewno pewniakiem na liście jest tradycyjna biel. Kontrastująca biel z kobaltem sprawdza się doskonale nie tylko w dodatkach, ale także w nieco większych elementach wyposażenia wnętrz czy też na ścianach. Kobaltowy kolor tworzy naprawdę zgraną parę także z szarością. Kobaltowy kolor tworzy zgraną parę także z szarością, co jest widoczne szczególnie w zestawach z poduszkami oraz sofą. Wnętrze przytulne uzyskamy jeśli połączymy kobaltowy kolor z beżami – kremowym kolorem czy też odcieniami drewna. Bardzo nowocześnie oraz intrygująco wygląda kobalt z fuksją czy też z odcieniem jasnym koloru żółtego. Jednak gdy zdecydujemy się na takie połączenie warto zachować w dekoracjach umiar. Osoby, które lubią wnętrza eleganckie, które przypominają nieco pałacowy styl, powinny zwrócić uwagę na połączenie kobaltu ze złotem czy też ze srebrem. Bardzo ciekawym połączeniem koloru jest także popularne trio: czerń, biel oraz nasz tytułowy kobalt.

Gdy uparliśmy się na ten kolor, ale niezbyt dobrze się czujemy w różnych połączeniach, to warto poszukać inspiracji w sieci. Ciekawych zdjęć jest naprawdę sporo.