Łazienka 2022 – te trendy musisz znać

Myślisz o poważnym remoncie łazienki? Tego rodzaju przedsięwzięcie wymaga odpowiedniego przygotowania. Zanim zdecydujesz się na konkretną ekipę remontową i zamówisz termin, sprawdź jakie trendy obecnie obowiązują i postaw na płytki, które zupełnie przemienią wnętrze całego pomieszczenia. Jesteś ciekawy/-a co słychać obecnie w trendach aranżacyjnych? W takim razie zapraszamy do artykułu.

Płytki do łazienki – modne modele cechuje różnorodność

Obecnie trendy aranżacyjne przypominają to, co od lat dzieje się na rynku mody odzieżowej – można powiedzieć, że w trendach jest wszystko. Rok 2022 przyniósł jednak odejście od jednokolorowych płytek łazienkowych, które od lat były standardem, który się nie zmieniał. Bardzo modne pozostały jednak płytki w jodełkę oraz ze żłobieniami w kształcie literki V. Nadal na czasie są płytki przypominające marmur i inne kamienie. Popularnością cieszy się również drewno oraz materiały, które go imitują.

Mała łazienka? Te płytki mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

W wielu polskich mieszkaniach istnieje problem związany z metrażem – łazienki w blokach są małe. W takim przypadku doskonale sprawdzą się płytki z palety dostępnych pod linkiem: https://www.banyo.pl/pl/menu/plytki-lastryko-1442.html. Stawiając na jasne, dla jednocześnie klasyczne kolory można uzyskać efekt optycznego powiększenia przestrzeni, co sprawi, że łazienka będzie wydawała się na większą, niż ma to miejsce w rzeczywistości. Tego rodzaju trick jest bardzo popularny i przynosi wymierne korzyści, dlatego warto go zastosować. Jasna szarość w łazience prezentuje się bardzo stylowo jest zawsze na czasie. Wybierając płytki o takiej barwie nie trzeba będzie martwić się o to, że za rok czy dwa lata potrzebny będzie kolejny remont.

Nowoczesna łazienka – te rozwiązania dodadzą pomieszczeniu modnego charakteru

Trendowe rozwiązania dla łazienek nie kończą się na samych płytkach, dlatego też warto zainwestować również chociażby w ciekawe szafki czy solidny i duży blat, na którym zostanie postawiona modna umywalka nablatowa. Mocną tendencją w wyposażeniu łazienek są również wanny wolnostojące, które choć zajmują dość sporo miejsca, to jednak mocno zmieniają i unowocześniają wnętrze. Bardzo modne są także złote dodatki oraz zieleń w łazience. Duże, stylowe lustro wyposażone w zdobioną ramę może również zupełnie zmienić design całego pomieszczenia. Przy większych łazienkach rozmiar lusterka nie jest tak bardzo istotny, ale w przypadku ograniczonego metrażu poleca się zakup większego lustra, ponieważ działa ono podobnie jak jasne płytki – optycznie powiększa przestrzeń.