Rynkowa oferta regałów do magazynów jest niezwykle szeroka, dlatego warto zapoznać się z podstawowymi parametrami technicznymi warunkującymi wytrzymałość i funkcjonalność konstrukcji. Sprawdź, które rodzaje regałów cieszą się obecnie największym zainteresowaniem wśród klientów z branży przemysłowej, i na co zwracać uwagę podczas wyboru wyposażenia hali.
Metalowy regał magazynowy — trwała i solidna konstrukcja
Czy warto zdecydować się na wybór metalowego regału do magazynu? Oczywiście, że tak! Zanim jednak wybierzesz odpowiedni produkt, zwróć uwagę na kilka czynników:
- planowane przeznaczenie,
- sposób montażu,
- możliwość kotwienia,
- modułowa konstrukcja
W zależności od tego, jakie towary zamierzasz przechowywać na regałach, rozważ wybór jednej z kilku konstrukcji: półkowej, paletowej, wsuwnej, przesuwnej czy wspornikowej. Bardzo ważną kwestią jest także sposób instalacji. Jeżeli zależy Ci na bardzo dużej wytrzymałości, powinieneś zainwestować w regały skręcane na śruby. Ciekawym rozwiązaniem są również konstrukcje przystosowane do kotwienia w podłożu, które dają pewność, że regał pozostanie w jednej pozycji nawet przy bardzo dużym obciążeniu. Nieco prostsze w montażu, ale mniej stabilne, są regały na zaczepy.
Wysokość regałów do magazynu — jak określić?
Regały magazynowe to konstrukcje, które powinny zapewniać sprawną organizację przestrzeni. Co za tym idzie, producenci dbają o to, aby ich wysokość była dostosowana do wysokości pomieszczenia i dawała możliwość zagospodarowania wszystkich wolnych luk. Z tego względu większość nowoczesnych konstrukcji daje możliwość samodzielnej regulacji przez dostawienie lub zdjęcie poszczególnych modułów. Takie rozwiązanie szczególnie polecane osobom, które często zmieniają ilości magazynowanych towarów lub stawiają na elastyczne rozwiązania. Równie istotną kwestią co wysokość samego regału jest wysokość oraz liczba półek. To bardzo indywidualna kwestia, którą należy rozpatrzeć we własnym zakresie.
Integracja regałów w większe systemy — czy to się opłaca?
Przestrzenie magazynowe bardzo często wymagają „przemeblowania”, dlatego tak ważne jest, aby konstrukcję regałów pozwalała na sprawne zintegrowanie większe systemy. Innowacyjne systemy regałowe to doskonały wybór do dużych magazynów oraz sklepów, którym zależy na ujednoliceniu wyposażenia. Jeżeli nie potrzebujesz rozbudowanych konstrukcji, w zupełności wystarczą modele pojedyncze, które nie są przystosowane do rozbudowy, przez co ich cena jest niższa niż regałów w zabudowie modułowej.