Oryginalna łazienka szara – z ciepłem drewna czy na kolorowo?

Aranżacja szarej łazienki jest dziś nie lada wyzwaniem! Z jednej strony szarości w tym wnętrzu są aktualnie niezwykle modne, a efekt, jaki można dzięki temu uzyskać robi duże wrażenie, a z drugiej nie zawsze wiemy jakie barwy dopasować do takiego pomieszczenia? Czy lepiej postawić na ciepły wyraz drewnianych brązów, przy których łazienkowy relaks nabierze przytulnego charakteru, czy może na kolory energetyczne i żywe, które tchną w przestrzeń ducha nowoczesności? I która z tych opcji będzie lepiej pasować do naszego charakteru i sposobu na odprężanie się w czasie kąpieli?

Stylowa łazienka szara w różnych wariacjach kolorystycznych

Zanim zaczniemy myśleć o tym, jakie barwy wprowadzić do szarej łazienki, warto jest poszukać co do tego wyboru różnych inspiracji. Doskonałym pomysłem będzie zestawienie ze sobą kilku zdjęć łazienek z drewnianymi dodatkami, a obok paru z kolorami zupełnie innego typu. Taki obraz pozwoli nam szybko zorientować się, które z tych rozwiązań byłoby dla nas lepsze. Soczyście limonkowe dywaniki, ściana z kaflami cytrynowymi, kolorowe kosze na bieliznę i zielona niczym wiosenna trawa obudowa wanny? A może drewniane blaty pod umywalką, wiklinowy kosz na pranie i kafelki stylizowane na drewno? Te dwie opcje są od siebie zupełnie różne!

Łazienka szara może być wyjątkowym punktem naszego mieszkania, zakładając, że rzeczywiście urządzamy ją z myślą o własnym komforcie, a nie o robieniu wrażenia na innych!

Warto tu zastanowić się nad własnym temperamentem oraz sposobem, dzięki któremu dobrze się odprężamy. Jeśli długa kąpiel w wannie sprawi nam przyjemność, gdy wokół nad będą żywe kolory i szarości – to świetnie! W takiej sytuacji zdecydujmy się na barwy kontrastowe i pełne mocy. Jeśli zaś, nasz zmysł estetyczny rażą intensywne jaskrawości, a łazienka ma być pomieszczeniem stonowanym, nowoczesnym, ale i przytulnym, wtedy lepiej do szarych ścian czy kafli wprowadzić dodatki drewniane lub utrzymane w kolorach drewna.

Obie opcje aranżacji są dobre, pod warunkiem, że nam samym się one podobają i sprawiają, że czas spędzany w łazience stanowi dla nas źródło relaksu i miłego odprężenia. Jeśli już wiemy, która stylistyka przemawia do nas mocniej i z którą się w pewien sposób utożsamiamy – możemy się zabrać za kompletowanie wykończenia i zakup odpowiednich dodatków. W tym punkcie warto też skorzystać z porad projektantów wnętrz, bo jako specjaliści z dobrym okiem, pomogą nam oni znaleźć idealną równowagę między szarościami, a drewnem lub szarościami, a kolorystyką mocno energetyczną.