Park Wodny Tychy – świetna zabawa gwarantowana

Park Wodny Tychy jest bardzo ważnym miejscem na mapie Śląska. Aquapark powstał w roku 2018. Jest podzielony na strefę sportową, jak i także na strefę rekreacyjną. Znajdziemy także tutaj strefę surfingu czy też łaźnie piwne, sauny, a do tego mini centrum nauki o nazwie – Wodna Akademia.

Jakie są wrażenia?

Od razu widzimy, że Park Wodny Tychy jest obiektem nowym. Są tutaj naprawdę bardzo fajne atrakcje. Można tutaj spędzić naprawdę świetnie czas – szczególnie warto się tutaj pokusić o pracę z dziećmi. Dla nich atrakcji jest jak najbardziej pod dostatkiem.

Omawianie zacznijmy od dziecięcej strefy. Dużą popularnością cieszy się batyskaf. Jest to gra, która jest włączana specjalną opaską. Można tam pompować wodę, a do tego naciskać przyciski oraz kręcić sterem. Panuje tutaj ogromny hałas oraz mamy do czynienia z sygnałem alarmowym. Batyskaf jest połączeniem pomiędzy budynkiem, a częścią na stronę zewnętrzną.

Drugą atrakcją jest naprawdę genialny wodny plac zabaw. Jest on umiejscowiony na zewnątrz. Można tutaj korzystać ze zjeżdżalni, wiadra z wodą czy też armatek wodnych. Przy naprawdę pięknej pogodzie jest to wręcz genialne miejsce do spędzenia czasu.

Ostatnia część stricte jest przeznaczona dla dzieci i znajduje się wewnątrz. Możemy tutaj znaleźć brodzik z fontannami oraz także brodzika ze zjeżdżalniami. Zjeżdżalnia jest naprawdę bardzo fajna, ale ma jeden minus. Chodzi o to, że z góry nie widzimy czy osoba zjechała przed nami. Ponieważ jest to w zasadzie jedyna ze zjeżdżalni wewnętrznych dla maluszków to panuje tutaj spory tłum. Nie wszystkie dzieci uważne są i zdarzają się kraksy.

Park Wodny Tychy i pozostałe atrakcje

Poza basenami mamy tutaj także do czynienia ze strefą suchych zabaw. Mały plac zabaw oraz kilka manipulacyjnych tablic. W małpim gaju nie panuje już taki spory tłok. Wiadomo, że to baseny są największą atrakcją.

Poza strefą rozrywki przeznaczoną dla dzieci może nam się także spodobać rwąca rzeka, wiszący most, skakaniec – a więc miejsce, gdzie osoby skaczące po stronach przeciwnych robią spora falę czy też naprawdę fajnie zrobiony basen z falą, która się rozbija na brzegu i można przez nią skakać niczym nad morzem.

Znajdziemy także tutaj jacuzzi, basen zewnętrzny z hydromasażem oraz biczami wodnymi. Można szaleć na zjeżdżalniach czy też na kaldarium. Zjeżdżalnie się zapowiadają naprawdę super. Są przeznaczone do użytkowników starszych. Jest tutaj także zjeżdżalnia startu pionowego, zjeżdżalnia pontonowa czy też zjeżdżalnia cebula. Na pewno zapowiada się świetna zabawa.