Piękny dywan glamour do salonu – jak go wybrać?

Nie bez powodu mówi się, że dywan jest tym elementem domowej aranżacji, który stawia kropkę nad „i”, wieńcząc jej ukończenie. W zależności od stylu, w jakim urządzona jest przestrzeń, wybór tego elementu, będzie zupełnie inny! Na jaki dywan postawić, jeśli zaplanowaliśmy lub nawet już urządziliśmy wnętrze w stylu glamour? Jak podkreślić dywanem jego elegancję i szyk, nie przesadzając jednocześnie z nadmiarem blichtru, który dobrze zaplanowane mieszkanie zamieniłby w kicz?

Co powinno wyróżniać dywan glamour?

W zależności od kolorystyki salonu aranżowanego w stylu glamour oraz dodatków i mebli, jakie dobraliśmy do takiego wnętrza, inaczej będziemy patrzeć na wprowadzenie do niego dywanu.

  • Salon jasny i pełen złota – do takiego wnętrza idealnie sprawdzi się dywan nieco ciemniejszy, ale wciąż utrzymany w podobnych kolorach. Kontrast może ciekawie przełamać całość, ale należy tu uważać, by nie był on zbyt intensywny. Złote dywany w jasne ornamenty, dywany przypominające usłojony pień drzewa, w którym słoje wykonano złotą nitką czy wersje wyglądające jak cegła w złotym wydaniu – to sprawdzi się na pewno!
  • Salon ciemny z motywami srebra będzie dobrym miejscem do umieszczenia w nim lekko złocistego dywanu, który przełamie efekt ciemności i jednocześnie będzie lśnił przepychem i blaskiem. Można też postawić tu na dywany srebrne, ale trzeba uważać, żeby zanadto nie zlały się one z resztą salonu.
  • Salon złoty z czernią – do takiego pomieszczenia najłatwiej jest dobrać dywan utrzymany w stylu glamour. Do czerni pasuje praktycznie wszystko, a jeśli obok niej jest wiele złota czy barw miodowych, to sam dywan może być dobrany praktycznie w każdym fasonie glamour. Oczywiście nie mówimy tu o dywanach klasycznych, persko-podobnych, ani jednolitych w kolorze! Styl glamour musi być na nich widoczny gołym okiem.
  • Salon intensywnie kolorowy z dodatkami złota lub srebra – w takiej, bardziej nowoczesnej przestrzeni glamour dobrze sprawdzi się dywan w całości złoty lub srebrny. Warto, że był on odpowiednio bogato zdobiony: fantazyjne ornamenty, cienie, przebicia, różnorodność faktur – to wszystko będzie miało dla ostatecznego wyglądu pokoju bardzo ważne znaczenie.

Podsumowując, dywan glamour powinien być zakupem mocno przemyślanym i ściśle uzależnionym od tego, w jakiej tonacji i formie zdobień zaaranżowaliśmy całe wnętrze. Styl glamour to luksus, elegancja i artystyczna wizja rodem z pałacowych inspiracji, dlatego w podobnym guście dobieramy do niego i dywan. Jednocześnie panowanie na różnorodnością kolorów i wzorów, które mogą do siebie nie pasować, jest tutaj kluczowe!