Pokój biało szary – jakie dodatki do niego będą pasowały?

Pokój biało szary uchodzi za przykład bardzo bezpiecznej elegancji. Nie ma jednak tutaj miejsca kompletnie na nudę. Dzięki dodatkom można nadać wnętrzu bardzo szybko innego rodzaju charakter oraz niezmiernie mocno je zmienić. Z czym się komponują dobrze ściany w kolorze białym i szarym? Jak taki pokój zaaranżować? Podpowiemy.

Które kolory korespondują dobrze z kolorem szarym?

Naprawdę świetną bazą pod różnego rodzaju aranżacje tworzymy, przy projektowaniu właśnie pokoju biało szarego. Jakie dodatki okażą się pomocne dla takiego wnętrza? Warto się skupić w tym miejscu nieco na kolorach. Pokój biało szary jest strzałem w dziesiątkę. Jednak do szarości możemy także dodać innego rodzaju kolory. Same odcienie szarości sporo nam dadzą. Na przykład ciemny kolor szarego zmniejszy wielkość naszego pokoju, a szarość w połączeniu z bielą powiększy naszą przestrzeń.

Szarości przy tym nie są wymagające w zakresie samej aranżacji wnętrz. Dobrze się prezentują szczególnie, gdy z nimi zestawimy przeróżne odcienie kolorów. O jakich kolorach mowa? Mowa o kolorze żółtym, turkusowym, jasnej zieleni, beżowym oraz brązowym.

Jakie dodatki dobrać do pokoju biało szarego?

Gdy zastanawiamy się nad powyższym zagadnieniem, to warto przemyśleć efekt ostateczny, który zamierzamy osiągnąć. Zanim się przejdzie do aranżacji w zakresie stylu konkretnego, warto zapytać czy chcemy pokój ożywić, czy też utrzymać w swoim pokoju pełną harmonię. Czerwień, żółć czy też zieleń wpłyną na to, że w naszym pokoju szarym rozgości się bardzo niecodzienny oraz energiczny styl.

Jest to dobry pomysł do aranżacji nowoczesnych wnętrz nawet, gdy wymykają się stylistyce jednolitej. Czy zatem dobieranie dodatków stonowanych do salony, gdzie szary występuje jako kolor ścian ma sens właściwie? Innym odcieniem tejże barwy, ale także biel czy też brąz sprawią, że wystrój będzie w pełni spokojny oraz także nastrojowy. Charakterystyczne są dekoracje utrzymywane w nieco innej tonacji szarości. Mogą one sprawić, że pomieszczenie będzie niesamowicie ciekawe dla oka oraz ładnym. Trzeba więc niekoniecznie wykorzystywać kolory jaskrawe, ponieważ stworzyć można zestawienie oryginalne.

Przy dekorowaniu wnętrz musimy wiedzieć, że należy pamiętać o tym, że same dekoracje oraz ściany nie tworzą samego wystroju wnętrza. Meble, a nawet i podłogi w skandynawskim stylu będą całkiem inne, niż chociażby te wybierane do stylu glamour. Musimy to odróżnić. Oczywiście nikt nam nie broni nieco zaszaleć i pobawić się stylami. Musimy jednak mieć ich świadomość.