Sansewieria odmiany zdjęcia – które są najpiękniejsze?

Sansewieria odmiany zdjęcia to rośliny o sporej odporności na warunki niesprzyjające, a także na nasze wszelkiego rodzaju zaniedbywania. Samo bogactwo odmian (ponad siedemdziesiąt) daje nam naprawdę sporą swobodę w samym wyborze oraz także dopasowaniu do wnętrz. Ich sama różnorodność w wyglądzie sprawia, że na pewno znajdziemy coś dla siebie.

Najpopularniejsze odmiany

Sansewieria odmiany zdjęcia robią na nas spore wrażenie. Zapoznajmy się z tymi najpopularniejszymi. Pierwszą odmianą wężownicy jest odmiana Sansewieria Laurentii. Odmiana ta swoją popularność zawdzięcza niewątpliwie swojemu ubarwieniu niecodziennemu. Roślina ta charakteryzuje się zielonymi liśćmi z obrzeżami żółtymi. Nawet rosną do stu czy też stu dwudziestych centymetrów.

Kolejną odmianą jest Zelenica. Długie oraz zielone liście z poprzecznymi oraz nieregularnymi ciemniejszymi paskami. Tak można właśnie opisać tę odmianę. Egzemplarze dorosłe osiągają między sto a sto dwadzieścia centymetrów.

Bardzo popularna odmiana to Sansewieria Moonshine. Odmiana ta posiada szersze liście o przepięknym kolorze srebrzysto-zielonym. Ta odmiana jest znacznie niższa. Jej wysokość osiąga między sześćdziesiąt a siedemdziesiąt centymetrów.

Sansewieria odmiany zdjęcia

Kolejna odmiana to Sansewieria Futura Super. Chociaż odmiana ta jest bardzo podobna do odmiany Laurenti, to Sansewieria Futura Superb różni się samą szerokością liścia. Liście chociaż o tejże samej kolorystyce są troszkę szersze. Ta odmiana jest stosunkowo niska. Osiąga około trzydziestu do czterdziestu centymetrów. Dlatego też nadaje się doskonale na nasz parapet.

Odmiana Sansewieria Black Coral możemy nazwać ją siostrą Sansewierii Zelenica. Ma ona tego samego pokroju liście. Są one jednak o nieco ciemniejszym oraz także bardziej wyrazistym kolorze.

Bardzo ładną odmianą jest także Sansewieria Cylindryczna. Co wiemy o tej odmianie? Jest to roślina, której liście pojedyncze wyrastają z podłoża, a dodatkowo ich przekrój poprzeczny jest okrągły co odróżnia ją znacznie od odmian typowych sansewierii.

Wiele osób stawia także na odmianę Sansewieria Robusta. Charakteryzuje się ona dosyć szerokimi liśćmi o ciemnozielonym intensywnym kolorze. Liście są bardzo gładkie i nie mają żadnych przetarć jaśniejszych.

Ostatnią odmianą, którą chcemy przedstawić jest Sansewieria Silver Flame. Jest to roślina o dosyć szerokich oraz zielonych liściach. Wyróżniają się one tym, że mają jaśniejsze, marmurkowe obrzeża. To te właśnie przetarcia jaśniejsze sprawiają, że odmiana ta wygląda naprawdę przepięknie.