Sztućce – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Chociaż z noży, widelców i wszelkiego rodzaju łyżek korzystamy na co dzień, kilkukrotnie, zazwyczaj nie przywiązujemy do nich zbyt dużej wagi. Ich użytkowanie ogranicza się do wyjęcia z szuflady, zjedzenia posiłku i włożenia do zmywarki. Okazuje się jednak, że kupno zestawu sztućców niektórym osobom sprawia niemałe kłopoty. Z naszego praktycznego poradnika dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie sztućców, by całkowicie spełniały one oczekiwania Twoje i Twoich bliskich.

Kupujesz sztućce? Na początek określ kwotę, jaką chcesz wydać

Kupując sztućce, najczęściej nie zajmujemy sobie głowy ceną. Jesteśmy bowiem przyzwyczajeni do tego, że w wielu sklepach zestaw noży, widelców i łyżek kupimy już za zaledwie kilkadziesiąt złotych. I owszem, można kupić sztućce dla sześciu osób za około 50 zł, jednak miejmy świadomość tego, że nie będą to produkty bardzo wytrzymałe. Pozornie mogą się niczym nie różnić od kompletu droższego, jednak z czasem prawdopodobnie zauważymy skłonność tanich modeli do wykrzywiania się.

Zestaw sztućców wysokiej jakości może kosztować nawet od kilkuset do ponad tysiąca złotych. Możemy jednak przyjąć, że dobry zestaw kupimy za około 100-200 zł. Podkreślamy jednak, że na tym zakupie nie warto specjalnie oszczędzać – dobre jakościowo sztućce naprawdę mogą być inwestycją na wiele lat.

Na co zwracać uwagę, kupując zestaw sztućców?

Jeżeli widełki cenowe są już określone, można przejść do precyzyjnego przeanalizowania, co dokładnie chcesz kupić. W tym celu należy dokładnie określić potrzeby swoje i swoich bliskich, w czym może pomóc udzielenie odpowiedzi na trzy pytania:

  1. Z jakiego materiału mają być wykonane sztućce? Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest stal nierdzewna, zwłaszcza stal nierdzewna 18/10. Ten rodzaj stali charakteryzuje się dużą wytrzymałością oraz wysoką odpornością na zarysowania i odkształcenia. Co więcej, takie sztućce są łatwe w utrzymaniu w czystości (można je myć w zmywarce).
  2. Jak duży ma być zestaw sztućców? Warto rozważyć, ile sztućców jest niezbędnych w Twoim gospodarstwie domowym. Liczba widelców, noży i łyżek w zestawie powinna być dostosowana nie tylko do liczby osób w rodzinie, ale także do stylu życia i częstotliwości organizowanych spotkań. Dla par, które rzadko organizują większe spotkania, zestaw na sześć osób zwykle jest wystarczający. Jednakże większe rodziny, które często organizują spotkania dla bliskich lub imprezy, powinny zainwestować w zestaw dla dwunastu osób, a w wyjątkowych przypadkach, mogą rozważyć także dokupienie dodatkowego zestawu sześcioosobowego.
  3. Jaki styl mają mieć sztućce? Ostatnim aspektem, który warto uwzględnić, jest design sztućców. Obecnie producenci oferują wiele wzorów, obejmujących zarówno nowoczesne i minimalistyczne modele, jak i bardziej klasyczne o finezyjnych formach. Przykładem tej różnorodności jest oferta marki Gerlach, istniejącej od ponad 260 lat. Firma ta proponuje klasyczne łyżki, noże i widelce inspirowane wystawnymi zastawami królewskimi, ale też sztućce o prostym, nowoczesnym designie, idealnie komponujące się z wnętrzami utrzymanymi w minimalistycznym stylu.

Zestaw sztućców Gerlach może być odpowiednim wyborem dla Ciebie i Twoich bliskich, niezależnie od tego, jaki styl preferujesz.

Sztućce w walizce – idealna propozycja na prezent

Powyższy poradnik opisuje oczywiście sytuację, w której sztućce kupujesz do swojego domu. Jeżeli szukasz zestawu na prezent dla rodziny lub znajomych, weź też pod uwagę to, jak są zapakowane sztućce. Tutaj doskonałym wyborem mogą być sztućce w walizce Gerlach, jakie znajdziesz na stronie gerlach.pl.

Sztućce Gerlach – elegancja i funkcjonalność

Szukasz produktów, które znakomicie sprawdzą się jako eleganckie i praktyczne wyposażenie Twojej kuchni? W takim razie Poznaj eleganckie sztućce Gerlach. Jak wspomnieliśmy wcześniej, historia tej marki sięga aż 1760 roku, dlatego dziś logo Gerlach stanowi swego rodzaju potwierdzenie najwyższej jakości i prestiżu!