Top 5 life hacków, dzięki którym wasze mieszkanie stanie się bardziej nowoczesne

Proste sposoby mogą pozwolić uczynić mieszkanie bardziej nowoczesnym. Wcale na takie zmiany nie trzeba dużo wydawać, a gdy jest się pomysłowym i ma się żyłkę designera, to wiele rzeczy można wykonać samodzielnie. Poznajcie to5 life hacków, dzięki którym Wasze mieszkanie stanie się bardziej nowoczesne.

Top 1: Zastosuj podświetlenie LED szklanych półek w salonie, łóżka w sypialni albo antyramy na ścianie

Nowoczesne mieszkanie to na pewno takie, gdzie wykorzystuje się oryginalne dekoracje. Można je wyeksponować naa szklanej półce. Aby były widoczne także w nocy, można podświetlić ową półkę stosując taśmy LED. Do ich działania potrzebny jest zasilacz LED 12 V, czyli niskonapięciowy. Wystarczy podłączyć taśmę do niego, by uzyskać efekt podświetlenia. Oczywiście warto poprowadzić taśmy w taki sposób, aby prezentowały się estetycznie i tu sprawdzają się profile do taśm LED. Sam zasilacz do ledów 12 V także można schować w sprytny sposób, ale jednocześnie tak, by mieć do niego w każdej chwili dostęp. Taśmami LED można podświetlić też wezgłowie łóżka albo antyramy w salonie. W ten sposób wyeksponujecie zdjęcia, grafiki, ale i plakaty.

Top 2: Wymień stare oprawy lamp i żarówki na LED, a także zdecyduj się na czujniki ruchu

Oczywiście wymiana opraw oświetleniowych i żarówek to także sposób na nowocześniejsze wnętrze. Można oprawy wykonać samodzielnie przerabiając różne stare rzeczy albo zakupić w sklepie modele w wybranym stylu. Na pewno nowoczesne oprawy powinny być designerskie, a żarówki energooszczędne. LED-y świetnie się sprawdzają. Można dopasować rodzaj trzonka czy gwintu do oprawy, a także dobrać odpowiednią moc, a nawet barwę światła. Ciekawym wyborem będą dekoracyjne żarówki RGBW, których barwą można sterować. Warto postawić również na elementy inteligentnego domu, czyli np. czujniki ruchu, które będą włączać i wyłączać oświetlenie.

Top 3: Zamiast wymieniać meble postawcie na ich przeróbkę tańszym kosztem

Nowoczesne mieszkanie możecie stworzyć nie wydając wiele. Postawcie na przeróbkę starych mebli. Stary komplet wypoczynkowy możecie odświeżyć oddając go do tapicera i wymienić tapicerkę na nowocześniejszą, plamoodporną czy odporną na zaciąganie. Przy odrobinie umiejętności, gdy dysponujecie odpowiednimi narzędziami tapicerkę możecie też wymienić samodzielnie. Jednak potrzebny wam będzie zszywacz tapicerski. Także meble kuchenne możecie przerobić decydując się na okleinę na szafki, na wysoki połysk albo imitującą np. beton. Drobne zmiany i poprawki, np. wymiana uchwytów, sprawią, że mieszkanie przejdzie prawdziwą metamorfozę.

Top 4: Postaw na urządzenie jonizujące i oczyszczające powietrze

Nowoczesne mieszkanie to na pewno takie, w którym panuje zdrowa atmosfera, dlatego warto postawić na urządzenie jonizujące i oczyszczające powietrze. Sprawdzi się się oczyszczacz, nawilżacz i jonizator w jednym. Takie urządzenie oczyszcza wnętrze z alergenów, toksyn i pochłania je poprzez wbudowany filtr HEPA. Wyposażone jest w higrometr i mierzy wilgotność powietrza. Gdy jest zbyt suche, nawilża je. Funkcja jonizatora z kolei pozwala uzyskać zdrową atmosferę bez szkodliwych jonów dodatnich emitowanych przez urządzenia elektryczne. Są one neutralizowane właśnie przez jonizator. Nie bez znaczenia jest fakt, że takie urządzenia mają nowoczesny design i nie zaburzają estetyki mieszkania, a wręcz wprowadzają do niego nutę high-tech.

Top 5: Zorganizuj wyprzedaż garażową, aby stworzyć open space

W mieszkaniu na pewno macie sporo niepotrzebnych rzeczy. Należy wyjść od tego, że w nowoczesnym wnętrzu nie ma zbyt wielu elementów wyposażenia. Wystarczy spojrzeć jak urządzone są domy w Szwecji czy Norwegii. Dlatego wszystko z czego się nie korzysta powinno znaleźć nowego właściciela. Świetnie sprawdzi się wyprzedaż garażowa. Organizując ją możecie zarobić całkiem niezłe pieniądze i zyskać dodatkowe środki na wymarzone zmiany w mieszkaniu. Na takiej wyprzedaży możesz wystawić zarówno meble, jak i dodatki, a nawet pamiątki rodzinne, bo są zbieracze, którzy i tym mogą się zainteresować.