Uwaga, upał! Pod czym spać, żeby się nie spocić?

Upały latem to duże wyzwanie dla organizmu człowieka. Często nawet noc nie daje wtedy wytchnienia, ponieważ często temperatura na zewnątrz przekracza wtedy 20 stopni. Nocne wietrzenie lub korzystanie z klimatyzacji może częściowo rozwiązać ten problem i schłodzić sypialnię. Co jednak zrobić, gdy to za mało? Sprawdź, jak skutecznie zapewnić sobie komfort spania podczas upału.

Jak wybrać kołdrę do spania latem?

Dobra kołdra na lato powinna zapewniać komfort termiczny. W tym celu specjalnie opracowano produkty, które gwarantują ciału lepszą termoregulację i odprowadzanie wilgoci. Dzięki nim użytkownik mniej się poci, co znacząco poprawia jego komfort odpoczynku. Ponadto najlepsze kołdry letnie są hipoalergiczne i łatwe w praniu. To pozwala złagodzić objawy alergii oraz zachować dobrą higienę. 

Przykrycie do spania w warunkach wysokiej temperatury musi być przewiewne i lekkie, czyli wykonane z naturalnych materiałów i cechujące się niską gramaturą. Dzięki temu zapewnia ono poczucie bezpieczeństwa, gwarantując kojący i spokojny, zdrowy sen. Warto też zwrócić uwagę na sposób szycia. Powinien on zapobiegać przemieszczaniu się i zbijaniu wypełnienia.

Kołdry letnie – skład i właściwości

Poszycie kołder na sezon letni musi być zrobione z naturalnych materiałów, które pozwalają skórze oddychać. Najlepiej nadaje się do tego bawełna, jedwab i tencel. Są one miłe w dotyku, ponieważ mają przyjemną, gładką strukturę. 

Wypełnienie kołder gwarantuje lekkość i miękkość. Najczęściej stosuje się gęsi puch oraz włókno alpaki. Te wyjątkowe naturalne surowce charakteryzują się doskonałymi właściwościami, zapewniają odpowiednią izolację cieplną i nie sprzyjają poceniu się. Dlatego idealnie nadają się do wypełnienia kołder na lato. Ponadto włókno alpaki jest bezpieczne dla alergików oraz chorych na astmę, ponieważ w jego składzie nie ma lanoliny. Jest więc hipoalergiczne, co z pewnością docenią także osoby o wrażliwej skórze. 

Jak wybrać poszewkę do kołdry na lato?

Latem potrzebna jest przewiewna pościel. Do kołder letnich warto dobrać poszewkę z naturalnych tkanin. Może być ona gładka, satynowa i miękka, by dodatkowo zapewnić miłe odczucia w czasie odpoczynku. 

Dobrze sprawdzają się poszewki z dobrej jakości satyny bawełnianej, która daje wrażenia chłodzenia skóry, jest delikatna i przyjemna w dotyku. Ma delikatny połysk, dobrze znosi pranie i nie wymaga prasowania. 

Można też postawić na len, który daje nieco inne odczucia z uwagi na swą naturalną surowość.  Jest chłodny i przewiewny. Nie powoduje alergii i pozwala na wymianę powietrza. Nadaje się do prania w wysokich temperaturach. 

Rozwiązaniem dla wymagających jest luksusowa pościel jedwabna, która jest śliska i chłodna. Ponadto zapewnia dobrą cyrkulację powietrza. 

Latem, podczas wyjątkowo upalnej pogody można spać bez przykrycia lub pod samą poszewką. Warto też wypróbować specjalne kołdry na lato, które zapewniają dobrą wentylację i odprowadzanie wilgoci. Hipoalergiczne produkty do sypialni pomogą Ci przetrwać lato i zagwarantują komfortowy odpoczynek nocny bez odczucia spoconej skóry.

Więcej na stronie: https://selene.pl/produkty/koldry/koldry-letnie,2,20747