Westwing krzesła – jak dobrać krzesła do jadalni?

Gdy aranżujemy wnętrza, to coraz rzadziej sięgamy po meble z danego kompletu. Daje nam to o wiele większą swobodę oraz także pozwala na otrzymanie ciekawszych aranżacji, ale jednocześnie jest także źródłem dylematów dodatkowych. Jeśli urządzamy swoje mieszkanie, to koniecznie zapoznajmy się z inspiracjami na westwing krzesła.

Duży dylemat

Często mamy problem z tym jak dobrać do stołu krzesła, aby się wszystko wspaniale komponowało. Wcale nas to nie dziwi. Wynika to wszystko z tego, że mamy tak wiele możliwości. Wystarczy spojrzeć na westwing krzesła i będziemy pod ogromnym wrażeniem. Gdy wykonujemy dla siebie projekt, to najczęściej meble dopieramy w sposób intuicyjny. Każdy dzięki temu może stworzyć dla siebie połączenie idealne.

Musimy zwrócić uwagę na pewno na aspekt praktyczny. Często o aspekcie tym zapominamy. Dobierając krzesła do stołu, zwracamy także uwagę na ich kształt, kolor, styl oraz także inne cechy wizualne. Prawa jest taka, że od czegoś innego zupełnie powinniśmy rozpocząć.

Należy się na początku zastanowić, ile krzeseł przy stole ma stanąć. Czy bierzemy pod uwagę ustawienie krzeseł także przy jego krótszych bokach? Przed zakupem krzeseł, zmierzyć należy odległość pomiędzy nogami stołu. Pamiętajmy, że różni się ona od samej długości blatu. Krzesła nie powinny ustawione być w żadnym wypadku „na styk”, ponieważ spożywanie posiłków będzie całkiem niewygodne. Warto minimum zostawić trzydzieści centymetrów więcej miejsca, niż wynosi szerokość dwóch krzeseł, ustawionych bezpośrednio obok siebie. Osoba siedząca przy stole na pewno potrzebuje fragmentu blatu mającego szerokość około sześćdziesięciu centymetrów.

Dopasowanie wysokości krzeseł do samej wysokości stołu

Zazwyczaj sama wysokość siedziska oraz blatu przyjmuje wielkości standardowe, ale przed zakupem mebli powinniśmy się upewnić, czy wymiary bezpośrednie są odpowiednie. Odległość siedziska krzesła od blatu wynosić powinna około trzydzieści centymetrów, a od podłogi około czterdzieści pięciu centymetrów. Jeśli wybrane krzesła posiadają podłokietniki, musimy koniecznie sprawdzić, czy jest w ogóle możliwość, aby je wysunąć swobodnie pod stół (blat tak naprawdę posiada czasem wzmocnienia, w postaci belki poziomej, która to może uniemożliwić).

Wiemy doskonale, że nie mając odpowiedniej wiedzy możemy zakupić krzesła nie do końca pasujące. Jeśli nie czujemy się na siłach, to możemy także poprosić o pomoc pracownika sklepu meblowego czy też miejsca, w którym dokonujemy zakupu. Na pewno uda się nam uzyskać fachową pomoc.