Współpraca z projektantem wnętrz – dlaczego warto?

Zakup mieszkania w stanie deweloperskim czy budowa domu wiąże się również z koniecznością zaaranżowania wnętrz. Wbrew pozorom jest to niemałe wyzwanie, gdyż każde pomieszczenie powinno być nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na współpracę z biurem projektowania wnętrz. Opcja ta ma niewątpliwe wiele zalet. 

Zalety współpracy z biurem projektowania wnętrz

Decydując się na współpracę z architektami wnętrz z profesjonalnego biura zyskuje się przede wszystkim funkcjonalne, dopasowane do potrzeb wnętrze. Wiedza i doświadczenie architektów pozwalają im tak rozmieścić wszystkie meble i sprzęty, by maksymalnie wykorzystać całą przestrzeń. Pomysłowe i proste rozwiązania pomagające wygospodarować więcej przestrzeni do przechowywania to ich specjalność. Jest to bardzo istotne zwłaszcza w przypadku małych metraży czy domów do 70m2 budowanych bez pozwolenia.

Drugą zaletą jest wygląd całego wnętrza, gdzie każdy element współgra ze sobą i tworzy wyjątkową, przytulną atmosferę. Architekci, z uwagi na swoje wyczucie estetyki, potrafią perfekcyjnie dobierać meble oraz dodatki do danych stylów wnętrz lub też przełamywać je w harmonijny i gustowny sposób. Z tego też względu ich pomoc bywa nieoceniona, zwłaszcza w przypadku nietuzinkowych projektów nowoczesnych czy tych w stylu industrialnym.

Trzecią zaletą współpracy z biurem jest działanie w określonym z góry budżecie i dobieranie w jego ramach wszystkich rozwiązań. Oczywiście, podejście do niego jest na tyle elastyczne, że decydując się na droższą lodówkę można wybrać np. tańszą kanapę. Jednak znajomość rynku i obowiązujących cen sprawia, że ich pomoc pozwala optymalnie planować wydatki i ich nie przekraczać. 

Usługa projektowania wnętrz pod klucz

Niewątpliwie jednak przewagą biur i architektów nad samodzielnym aranżowaniem domu czy mieszkania jest projektowanie wnętrz pod klucz. Usługa ta obejmuje nie tylko zaprojektowanie wszystkich pomieszczeń, tak by były piękne i wygodne, ale również ich wykończenie od stanu surowego po ustawienie ostatniej doniczki w salonie. W ten sposób rozwiązanie to zdejmuje z barków właścicieli nieruchomości wiele problemów i pozwala zaoszczędzić sporo czasu. 

Decydując się na ofertę projektowania wnętrz pod klucz powierza się pracownikom biura pieczę nad znalezieniem fachowców, od elektryków, hydraulików po wykończeniowców a także koordynację ich pracy. To przedstawiciele biura będą zamawiać wszystkie materiały budowlane i dbać o terminowość dostaw. To oni, na kolejnym etapie prac, będą się kontaktować ze sklepami by przywiozły pod odpowiedni adres wszystkie sprzęty AGD oraz meble. Na końcu to oni zadbają, by każda szafa, komoda i półka znalazły się na swoim miejscu oraz by w oknach zawisły wybrane uprzednio stylowe zasłony i firanki.  

Jak widać, współpraca z doświadczonymi projektantami wnętrz z biura ma wiele zalet, zwłaszcza w przypadku usługi projektowania wnętrz pod klucz. Warto więc, zanim przystąpi się do wykańczania własnego domu czy mieszkania, sprawdzić oferty architektów z okolicy, bo ich pomoc może zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy.