Krzesła do kuchni – jakie wybrać?

Krzesła to obowiązkowy element wyposażenia mieszkań i domów. W poszczególnych pomieszczeniach pełnią nieco odmienne funkcje, dlatego widać tak duże zróżnicowanie stylu wśród modeli dostępnych na rynku. Z przestrzeni kuchennej inaczej korzysta rodzic małego dziecka, a inaczej singiel na studiach – krzesło do kuchni w każdym przypadku jest jednak czymś więcej niż tylko miejscem do siedzenia.

Na co zwrócić uwagę, wybierając krzesła do kuchni?

Ameryki tym na pewno nie odkryjemy, ale na początku obowiązkowo trzeba oszacować ilość dostępnego miejsca, dzięki temu ustalimy punkt wyjściowy do rozpoczęcia poszukiwań. Kuchnia kuchni nierówna, a wybór krzeseł jest ogromny. Wystarczy zajrzeć na www.centrumkrzesel.pl/kuchnia-/138/c, by przekonać się, że jest w czym wybierać.

Wymiary krzesła znacznie wpływają na ergonomię korzystania z całej przestrzeni kuchennej. Upewnijmy się, że wybrany model nie utrudnia swobodnego poruszania się, a do tego zapewnia komfort w pozycji siedzącej. Te kwestie nieco inaczej wyglądają w przypadku krzesła do jadalni – tam zwykle mamy więcej miejsca i możemy spełnić designerskie marzenia. Nie zapominajmy jednak o tym, że podstawową funkcją tego mebla jest siedzenie i zwracajmy uwagę na wygodę siedziska, odpowiednią szerokość i zastosowane w produkcji tworzywo. Tradycyjne twarde krzesła tracą popularność na rzecz komfortu – w aktualnych trendach królują krzesła do kuchni i jadalni z miękkim siedziskiem oraz wygodnym oparciem. Wspólne gotowanie czy biesiadowanie nie powinno być zakłócane przez niefunkcjonalne meble.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by wygląd szedł w parze z wygodą. Tu wkraczają do akcji rozmaite bryły, kolory i materiały, które mogą być subtelnym uzupełnieniem pozostałych elementów wyposażenia albo wręcz przeciwnie – jako wyrazisty akcent nadawać charakteru przestrzeni. Na początek określmy, jakie profile krzeseł najbardziej podobają nam się wizualnie i posiedźmy chwilę na każdym z nich. To pozwoli wykluczyć rozwiązania piękne, ale niewygodne. Następnie możemy zagłębić się w kwestie materiałów: czy siedzisko ma być miękkie, oparcie z tworzywa, a może z obiciem? Nóżki metalowe czy drewniane? W meblach tapicerowanych kluczowy jest materiał – to od niego zależy trwałość krzesła, dlatego wybierzmy tkaninę wodoodporną. Kolejnym aspektem jest kolorystyka. We wnętrzach tradycyjnych i w stylu skandynawskim doskonale sprawdza się naturalne drewno i stonowane barwy. Biel, beże i szarości pasują również do minimalizmu. Fantazyjne ażurowe wzory, przezroczyste elementy i mocne kolory ożywią wnętrze i zwrócą uwagę gości. W połączeniu z wygodą siedzenia i pysznymi przekąskami krzesła będą idealnym uczestnikiem rodzinnych imprez i spotkań z przyjaciółmi, a solidne materiały pozwolą cieszyć się udanym zakupem przez lata.

Wszystkie te elementy dadzą nam obraz krzesła idealnego – czas ruszyć na poszukiwanie. W sklepach internetowych dzięki filtrom łatwo znajdziemy to, co szczególnie nas interesuje.

Czy warto kupować krzesła kuchenne w komplecie?

Stół kuchenny z krzesłami to tradycyjny zestaw mebli kupowanych razem. Jeśli decydujemy się na zakup oddzielnie, najpierw wybierzmy stół, a następnie do niego dopasujmy krzesła. Kiedy potrzebujemy kilku identycznych krzeseł, zakup kompletu może być opłacalny. Przy każdej promocji warto sprawdzić cenę zarówno za zestaw, jak i za pojedyncze krzesło. Niekiedy ekonomicznym rozwiązaniem jest dobranie tego samego modelu do kuchni i jadalni – przy jednorazowym większym zamówieniu w wielu sklepach można liczyć na bezpłatną dostawę.

Jakie krzesło kuchenne sprawdzi się w kuchni z wyspą?

Wyspa kuchenna często pełni funkcję wysokiego barku. Takie połączenie jest wygodne zarówno przy przygotowywaniu posiłków wspólnie z domownikami lub w towarzystwie gościa, jak i przy piciu kawy czy jedzeniu śniadania. Wybierając krzesła do wyspy kuchennej, warto zwrócić uwagę na hokery, czyli krzesła barowe. Niezwykle funkcjonalne i estetyczne, potrafią odmienić charakter pomieszczenia i nadać mu nowoczesnego wyglądu.