Łupek dachowy – doskonałe pokrycie na lata

Pokrycie dachu to jeden z kluczowych elementów naszego budynku. Obecnie dominują pokrycia z rozmaitych dachówek, jak również papy termozgrzewalnej w przypadku płaskich dachów. W branży budowlanej jednak rozwój również postępuje bardzo szybko i co pewien czas pojawiają się nowe produkty. Ostatnie lata natomiast to znacznie bardziej nasilony trend ekologiczny. Wielu klientom i odbiorcom zależy na tym, by ich budynki, w tym również dachy były wykańczane w sposób maksymalnie naturalny i zgodny z naturą.

Właściwości techniczne łupka dachowego

Łupek dachowy to ceniony materiał ze względu na swoje wyjątkowe właściwości techniczne. To przede wszystkim jego solidność i trwałość przemawiają za jego wykorzystaniem na pokryciach dachowych wielu budynków. I nie ma się czemu dziwić. To wytrzymałość nawet na ekstremalne warunki, a przy odpowiednim opracowaniu łupka, również na sporo czynników mechanicznych. Łupkowi dachowemu niestraszne żadne z występujących w naszym kraju warunków atmosferycznych, a także różnice temperatur. Dodatkowym atutem jest minimum koniecznej konserwacji. To materiał odporny na pleśnienie czy też porastanie grzybami i porostami. Dzięki temu nie będziemy musieli włożyć wiele wysiłku w to, by nasz dach z łupka pozostał niezwykle piękny i estetyczny przez długi czas. 

Niesamowity styl i elegancja pokrycia dachowego

Łupek na dach w postaci oferowanej w wielu składach to rozwiązanie, które cieszy się uznaniem przede wszystkim z powodu wysokiej estetyki. To materiał, który pomimo tego iż jest naturalny znajdziemy w wielu kombinacjach kolorystycznych, które z pewnością dostosujemy do naszego budynku. Łupek występuje w odcieniach czerni, szarości, aż po zieleń i brązy. Doskonale komponuje się z wszelkimi innymi materiałami naturalnymi, jak chociażby drewno i kamień. Świetnie wpasuje się w budynki nowoczesne, jak również w styl rustykalny i nowoczesny – zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i komercyjnym. 

Łupek – materiał ekologiczny na miarę naszych czasów

Wydobycie i produkcja elementów z łupka jest w porównaniu do wielu innych rozwiązań stosowanych dziś w budownictwie niesamowicie ekologiczna, pozwalająca na znaczne zmniejszenie śladu węglowego, co ma spore znaczenie, a także na mniejsze szkody dla naszej planety. To dziś również ma niebagatelne znaczenie w przypadku wyboru sposobu pokrycia dachowego dla siebie. Stawiając na łupek dachowy zyskujesz zatem niesamowitą estetykę, doskonałe walory techniczne i termiczne, jak również walor ekologiczny, który również nie pozostaje w obecnych czasach bez znaczenia.