Mieszkanie w Pruszczu Gdańskim? Sprawdź dlaczego warto!

Pruszcz Gdański staje się coraz popularniejszym obszarem inwestycyjnym i to nie tylko jeśli chodzi o inwestycje związane z biznesem, ale także inwestycje mieszkaniowe. Skąd wynika jego popularność? Czy warto kupić mieszkanie w Pruszczu Gdańskim? Sprawdźmy!

Na czym polega atrakcyjność Pruszcza Gdańskiego?

Od wielu lat Pruszcz Gdański zyskuje na popularności zwłaszcza wśród osób, które pragną trzymać się z dala od zgiełku dużych aglomeracji miejskich, a jednocześnie być na tyle blisko nich, by móc skorzystać z ich dobrodziejstw. Popularność mieszkania w Pruszczu Gdańskim przejawia się przede wszystkim w tym, że z miasta tego można z łatwością dostać się do Gdańska, a jednocześnie życie tam jest spokojniejsze. Doskonała komunikacja dotyczy także samego Pruszcza Gdańskiego – jest to miasto na tyle małe, że w większość miejsc można dostać się spacerem lub wykorzystać lokalną linię autobusową. Cisza, spokój i wygoda to czynniki, na które najczęściej zwracają uwagę osoby pragnące przeprowadzić się do Pruszcza Gdańskiego. Innych fascynuje historia tej okolicy oraz to że mogą skorzystać z historycznej ścieżki zdrowia – Via Amba.

W jakie mieszkanie warto zainwestować w Pruszczu Gdańskim?

Podobnie jak w przypadku większości mieszkań na obszarze całej Polski, również w Pruszczu Gdańskim największą popularnością cieszą się mieszkania gotowe do odbioru. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele. Chcąc szybko zamieszkać i korzystać z dobrodziejstw tego miasta oraz bliskości aglomeracji trójmiejskiej – poszukuje się nieruchomości, w której można niemal od razu zamieszkać, a jednocześnie takiej, która będzie wykończona zgodnie z naszym gustem. Dlatego też mieszkania w Pruszczu Gdańskim są idealne – deweloperzy funkcjonujący na tym rynku i oferujący mieszkania w Pruszczu Gdańskim zadbali o zróżnicowane potrzeby kupujących dlatego też w ofercie sprzedażowej mają mieszkania o różnym metrażu, z balkonami lub tarasami na parterze. Szczególną popularnością cieszą się mieszkania o metrażu około 50 metrów kwadratowych, z dwoma pokojami. Taki metraż jest odpowiedni zarówno dla singli, par bez dzieci jak i rodzin z dziećmi. Każdy z nich może zagospodarować pokoje zgodnie z własnymi potrzebami, a w razie potrzeby – mieszkanie o takim metrażu jest najłatwiej sprzedać lub wynająć.

Na co zwracać uwagę kupując mieszkanie?

Jednym z bardziej istotnych aspektów, na który należy zwracać uwagę dokonując zakupu mieszkania jest jego lokalizacja i to nie tylko względem położenia budynku na mapie ale także względem samego budynku (na jaką stronę wychodzą okna, na którym piętrze jest położone, jaki widok kupujący będzie miał z okien). Jedną z inwestycji szczególnie pożądanych w okolicach Pruszcza Gdańskiego są mieszkania gotowe do odbioru oferowane przez firmę Activa. Osiedle Andrometa gwarantuje kupującym ciszę i spokój, które są tak bardzo cenione w Pruszczu Gdańskim oraz niezwykle wysoki standard wykończenia wnętrz. Właśnie standard wykończenia jest kolejnym aspektem, na który warto zwracać uwagę kupując mieszkanie. Obecnie deweloperzy w Pruszczu Gdańskim – by sprzedać mieszkania w istniejących już budynkach wielorodzinnych oferują wykończenie wysokiej jakości materiałami oraz wykonawstwo wielu, usług dodatkowych. W przypadku firmy deweloperskiej Activa za standard uznaje się nie tylko wykonawstwo murowanych ścian działowych, szpachlowanie i malowanie na biało sufitów i ścian, montaż granitowych parapetów i drzwi zewnętrznych renomowanej firmy, ale także montaż osprzętu elektrycznego, montaż grzejników panelowych czy drabinowych oraz wykończenie balkonów antypoślizgowym granitem lub deską kompozytową.

Mieszkanie w Pruszczu Gdańskim – podsumowanie

Odpowiedź na pytanie czy warto zamieszkać w Pruszczu Gdańskim jest oczywista – tak. Jako miasto położone nieopodal Gdańska nadal jest miejscem gwarantującym ciszę i niepowtarzalny klimat. Jego ogromnym atutem jest także fakt, że Pruszcz Gdański nieustannie się rozwija i kupując mieszkanie w tym mieście teraz – można w przyszłości liczyć na naprawdę dobre ceny sprzedażowe jeśli zajdzie taka potrzeba. Sprawdź mieszkania Gdańsk od Activa aby poznać więcej ofert z rynku.