Praktyczne i niezwykle estetyczne baterie do umywalek, które odmienią każdą łazienkę!

Bateria umywalkowa to jeden z kluczowych elementów, który podczas remontu łazienki zazwyczaj ulega wymianie. Aby współgrał z resztą, konieczne jest jego dopasowanie, nie tylko do rodzaju misy i rozmieszczenia przewodów odprowadzających wodę, ale również do stylu, w jakim urządzane jest wnętrze. Dziś skupimy się na estetycznym aspekcie baterii do umywalek oraz krótko opiszemy poszczególne modele.

Kolorowa bateria łazienkowa hitem sezonu

Kolorowe baterie umywalkowe od kilku sezonów są prawdziwym hitem. Nic dziwnego! W końcu nie od dziś wiadomo, że niewielkie detale są w stanie zdziałać cuda i w szybki oraz prosty sposób diametralnie odmienić wnętrze każdego pomieszczenia. W czym tkwi ich sekret? Przede wszystkim w nietuzinkowych kształtach oraz odważnych kolorach. Szukasz różnorodnych modeli armatury łazienkowej? Sprawdź zachwycające swoją estetyką projekty baterii umywalkowych na Ekspercilazienek.pl.

Bateria do umywalki w odcieniu innym niż srebro chromowanej emalii, to prawdziwy ukłon w kierunku miłośników nowoczesnych wnętrz. Kolorowa armatura łazienkowa ma coraz więcej zwolenników. Pięknie ożywia pomieszczenie oraz pomaga stworzyć w nim niepowtarzalny styl, rodem z pierwszych stron najpopularniejszych gazet i poradników wnętrzarskich. Odpowiedni dobór barw koi zmysły oraz sprawia, że łazienka staje się miejscem, w którym z powodzeniem można się odprężyć po ciężkim dniu, na przykład relaksując się w gorącej kąpieli, w blasku świec.

Jakie kolory baterii umywalkowych są najbardziej pożądane?

Zwyczajny, niczym niewyróżniający się odcień chromu powoli odchodzi w zapomnienie, a jego miejsce powoli zajmują coraz bardziej stanowcze odcienie. Obecnie, najmodniejsze baterie łazienkowe to te najmniej oczywiste, zachwycające minimalizmem i odważnym połączeniem barw. Do faworytów z pewnością należy zaliczyć głęboką czerń, soczystą czerwień oraz urzekające złoto i nieoczywistą miedź. Jednak warto przyjrzeć się bliżej również subtelnej bieli, która doskonale nadaje się do małych wnętrz, optycznie je powiększając i rozjaśniając. Wbrew pozorom, baterie umywalkowe w tym kolorze nie są trudne do utrzymania w czystości. 

Bateria umywalkowa a styl łazienki

O tym, że każdy element powinien ze sobą współgrać, nie trzeba już nikomu przypominać. Na szczęście producenci armatury łazienkowej mają to na uwadze, projektując nowoczesne, kolorowe baterie do umywalek, które coraz częściej pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale również estetyczną. Dlatego przed zakupem poszczególnych elementów, warto dokładnie zastanowić się, jaki styl ma królować w pomieszczeniu. 

Odpowiednio dopasowane pod względem kształtów i kolorów baterie umywalkowe do płytek oraz pozostałych elementów wyposażenia, mogą sprawić, że zwykła łazienka w krótką chwilę przeobrazi się w prawdziwą oazę spokoju i relaksu. Dlatego nie warto pomijać kwestii estetycznej, jednocześnie nie zapominając o wyborze dobrych jakościowo materiałów, nieulegających bardzo szybko zniszczeniom oraz o narzuconych „z góry” ograniczeniach.

Obecnie, dostępne na rynku baterie łazienkowe projektowane są z myślą o estetyce, łatwości montażu oraz komforcie i wygodzie użytkowania. Dlatego można powiedzieć, że łączą w sobie elementy czysto dekoracyjne z funkcjonalnością, dając efekt przemyślanej aranżacji pomieszczenia. Subtelne barwy i odważne kolory mogą iść ze sobą w parze, tworząc bazę, bądź kontrastować nawzajem, tworząc przemyślane akcenty.