Praktyczne organizery na kosmetyki – sposób na porządek w łazience

W domach, w których używa się bardzo wielu różnych kosmetyków, problemem staje się często właściwe panowanie nad ich porządkiem i tempem zużycia. Brak przygotowania do przechowywania kosmetyków może prowadzić do sytuacji, w której nie tylko nie wiemy już, gdzie co leży, ale i kupujemy rzeczy w nadmiarze, mimo, że w szufladach i łazienkowych szafkach wciąż jest znajdują się kosmetyki, których nie zużyliśmy! Jak nad tym zapanować?

Różne pomysły na organizery na kosmetyki

Rozwiązaniem, które nasuwa się tutaj od razu, jest zadbanie o zakup odpowiednio dużych i dobrze zaprojektowanych organizerów kosmetycznych. Tego rodzaju akcesoria pozwolą poukładać w jednym miejscu absolutnie wszystkie kosmetyki, flakony, pudry, opakowania płaskie i wysokie, tak, by mieć je pod ręką i widzieć, ile czego nam jeszcze zostało.

Praktyczne organizery na kosmetyki świetnie sprawdzą się też w domach, w których mieszka kilka kobiet i każda z nich ma swoje własne zestawy kosmetyczne. Można je wówczas odpowiednio posegregować, dzieląc się np. organizerami wg ich przeznaczenia lub kolorystki, co pozwoli szybko odnaleźć się w gąszczu produktów i zminimalizuje ryzyko kupowania nowych, podczas gdy stare jeszcze wciąż nadają się do wykorzystania. W momencie, w którym wszystkie kosmetyki ustawione są w jednym miejscu, łatwiej jest je znaleźć i zapanować nad łazienkowym nieładem, co pomoże też w realnym oszczędzaniu na zakupach. Organizery w prosty i wygodny sposób wyręczają nas w poszukiwaniu rzeczy, które trafiły nie tam, gdzie trzeba, a ich atrakcyjny wygląd sprawia, że znacznie chętniej odkładamy na miejsce to, co w danej chwili nie jest nam już potrzebne.

Wśród popularnych organizerów możemy wyróżnić:

  • Zabudowane organizery szufladkowe – wykonane z tworzyw sztucznych lub drewna. Posiadają one do kilku różnych szufladek na kosmetyki i akcesoria do makijażu oraz jedną, główną, najczęściej otwartą przestrzeń do ustawienia na niej flakonów, nietypowych buteleczek czy opakowań.
  • Transparentne organizery kilkupoziomowe – wykonane ze szkła lub przejrzystych tworzyw sztucznych. Szczególnie polecane dla osób, które lubią dokładnie widzieć, w którym miejscu opakowania znajduje się poszukiwany przez nie produkt.
  • Organizery pojedyncze i grupowe – dobrze sprawdzające się do łazienek o nietypowej powierzchni, w których trudno jest znaleźć miejsce na jeden duży pojemnik do kosmetyków.

Co do ich wyglądu, to pole do popisu przy wyborze jest niemal nieograniczone. Projektanci takich akcesoriów dbają o ich unikatowe kształty, kolory, ciekawe materiały wykonania itd. Kluczem jest jednak pamiętanie o tym, by organizer był przede wszystkim praktyczny, a dopiero później ładny.