Przytulne wnętrze w stylu loft – tak, to możliwe!

Modny styl loftowy jest od kilku sezonów chętnie stosowany w mieszkaniach i domach. Nawiązuje on do wystroju industrialnego. Charakterystycznymi cechami aranżacji loft jest otwarta przestrzeń, naturalne światło i prostota. Czy do takiego wnętrza można wprowadzić nieco przytulności? Podpowiadamy, jak sprytnie zorganizować przestrzeń w stylu loftowym!

Cechu charakterystyczne stylu loftowego

W stylu loft na pierwszy plan wysuwa się otwarta przestrzeń, która zwykle nie jest dzielona ścianami. Meble są minimalistyczne, proste, a przy tym funkcjonalne. Często spotyka się połączenie neutralnych barw. Wyposażenie wykonane jest z materiałów takich jak drewno i metal. Na ścianach zwykle znajduje się beton dekoracyjny lub cegła. Takie dodatki doskonale wpisują się w styl loftowy, który cechuje się minimalizmem. Wnętrze inspirowane architekturą industrialną jest odrobinę surowe w formie, co nie każdemu odpowiada. Na szczęście można łatwo to zmienić przy pomocy odpowiednio dobranych elementów. 

Neutralna kolorystyka a klimat wnętrza w stylu loft

Jedną z cech charakterystycznych loftowych wnętrz jest neutralna kolorystyka. Na ścianach, podłogach i sufitach, a także meblach i innych dodatkach nie spotyka się ciepłych barw, które dodałyby pomieszczeniom przytulności. Zwykle dominuje kolor szary, który nawiązuje do wyglądu obiektów przemysłowych. Takie spokojne odcienie stanowią doskonałe tło dla wyrazistych elementów, które ocieplą wnętrze. Dobrym wyborem będzie intensywna zieleń w postaci minimalistycznych dekoracji ściennych i tekstyliów. 

Oświetlenie i dodatki nadające klimat 

Atmosferę wnętrza w stylu loft ociepli dodatkowe oświetlenie. W aranżacji można wykorzystać lampiony, świeczki i lampy stojące. Nie tylko dodadzą pomieszczeniu uroku, ale też zapewnią nastrojowe światło wieczorem. Warto też wykorzystać dodatki znane ze stylu skandynawskiego – beżowe i pastelowe zasłony, poduszki lub koce, które doskonale prezentują się na tle chłodnej szarości. 

Drewno i zieleń w loftowych wnętrzach

Aby nieco ocieplić klimat wnętrza, warto postawić na zieleń i drewno. Z uwagi na dostępność naturalnego światła oraz dostępne przestrzenie, w pomieszczeniach typu loft doskonale czują się większe okazy roślin o dużej powierzchni blaszki liściowej. Intensywna zieleń i naturalny akcent będzie stanowić idealne dopełnienie neutralnego tła. W ten sposób dodasz energii i poprawisz jakość powietrza w pomieszczeniu. We wnętrzach urządzonych w stylu loft dobrze wyglądają większe rośliny w donicach stojących na podłodze. Świetnie sprawdzają się też różnego rodzaju kwietniki. Można je postawić lub zamontować na ścianie. 

Podsumowując – aby stworzyć przytulne wnętrze w stylu loft, warto zwrócić uwagę na dodatki. Równie ważne jest odpowiednie oświetlenie, a także dobór i ustawienie mebli. Aranżacja loftowa mieszkania lub domu może nabrać łagodnego charakteru, dlatego warto poszukać rozwiązania, które najlepiej odpowiada gustom i potrzebom domowników. 

Partnerem tekstu jest firma Kludo – https://kludo.pl/, producent mebli w stylu loftowym.