Steinway Tower – najwęższy wieżowiec na świecie znajduje się w Nowym Jorku

Steinway Tower jest najwęższym wieżowcem na świecie. Jest niezwykle smukły oraz elegancki. Znajduje się w Nowym Jorku. Został zaprojektowany przez pracownię o nazwie SHoP Architects. Docelowo ma 434 metrów wysokości oraz także osiemnaście metrów szerokości.

Prawdziwy drapacz chmur

Budynek Steinway Tower został zaprojektowany przez biuro architektoniczne SHoP Architects. Powstał dokładnie przy 111 West 57th Street w mieście Nowy Jork. Ten jakże smukły, wyjątkowy drapacz chmur jest uznawany za najwęższy wieżowiec na całym świecie. Sam stosunek wysokości do szerokości to dwadzieścia cztery do jednego. Każda osoba wie doskonale, że jest to jak dotąd wynik niespotykany w architekturze.

Ta jakże luksusowa mieszkalna wieża stanęła pomiędzy Szóstą a Siódmą Aleją. Wysoka oraz prosta wieże wyrasta z budynku Steinway Hall, który zbudowany został w 1925 roku. W budynku tym przez wiele lat się mieścił sklep ekskluzywny z fortepianami, jak i także biura Steinway & Sons. Nie ma co się dziwić, że najnowszy drapacz chmur nowojorski jest nazywany także określeniem Stainway Tower.

Budowa wieżowca 111 W. 57th St rozpoczęła się dokładnie w roku 2014. Niestety mieliśmy po drodze z przekroczeniem budżetu o ponad pięćdziesiąt milionów dolarów oraz także wycofania się inwestorów głównych. Te dwa czynniki miały wpływ na trzymanie budowy w roku 2017. Na całe szczęście wieżowiec się udało dokończyć.

Czym nas zaskakuje ten budynek? Budynek ten na pewno nam zaskakuje wyrafinowaniem oraz także prostotą. Prosta wieża ma nawiązywać do złotej ery Manhattanu, kiedy to powstały wieżowce najsłynniejsze. Co mamy na myśli? Na myśli mamy Empire State Builging, 30 Rockefeller Center oraz także One Wall Street. Od wschodniej oraz zachodniej strony budynek został obłożony wyprofilowanymi odpowiednio płytkami terakotowymi. Południowa oraz północna fasada to proste oraz bardzo ogromne przeszklenia w ramach złotych.

W osiemdziesiącio-piętrowym drapaczu chmur znajduje się dokładnie sześćdziesiąt mieszkań luksusowych (ich ceny to między 16 a 57 milionów dolarów). Wieżowiec najwęższy świata został oddany do użytku w roku 2020.

Steinway Tower – robi ogromne wrażenie

Jakby nie było naprawdę budynek ten robi na nas ogromne wrażenie. Jeśli tylko będziemy w Nowym Jorku, to powinniśmy koniecznie uda się na Steinway Tower. Jest to w zasadzie już punkt obowiązkowy na mapie Nowego Jorku. Oczywiście takich miejsc w samym Nowym Jorku jest cała masa. Jednak przy dłuższym pobycie w tym urokliwym mieście musimy o tym pamiętać.