Żarówki LED – najbardziej istotne cechy

Żarówki LED są produktem wielorakiego zastosowania. Tego typu żarówki można stosować w lampach, zarówno w domu, biurze czy innych pomieszczeniach użyteczności publicznej. Oprócz ogromnej zalety, jaką jest oszczędność energii elektrycznej, oświetlenie LED doda wnętrzom oryginalnego klimatu i nowoczesnego designu. W zależności od tego, w jakim miejscu zastosujemy żarówki LED, możemy dostosować odpowiednią temperaturę oświetlenia do konkretnego pomieszczenia.

Jedną z przyczyn, dla której oświetlenie LED jeszcze niedawno nie cieszyło się popularnością, była jego wysoka cena. Obecnie koszt zakupu jest mniejszy, a energooszczędna funkcja żarówek sprawia, że zakup zwraca się wraz z długim czasem jej użytkowania. 

Energooszczędność, wytrzymałość, kolor światła

Energooszczędność to jedna z najważniejszych zalet żarówek LED. Potrzebują one znacząco mniej energii niż żarówki halogenowe czy wolframowe o tych samych parametrach. Ze względu na ich energooszczędność, żarówki LED warto zastosować wszędzie tam, gdzie oświetlenia używamy długotrwale i intensywnie. Takimi miejscami są biura, sklepy pokoje dzienne lub salony. W miejscach, gdzie światło używane jest wyłącznie sporadycznie i krótkotrwale, oszczędność ze stosowania żarówek LED będzie znikoma.

Nie rozgrzewają się również, tak mocno, jak inne rodzaje żarówek.  Dobrej jakości LED-y mają bardzo długą żywotność. Są również wysoce odporne na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne, co może być istotne w przypadku przenośnych lamp.

Żarówki LED produkowane są w bardzo szerokiej gamie barw światła. W dostępnym asortymencie odnajdziemy żarówki zarówno o różnych odcieniach bieli, ale też w całej gamie barwnej, jak i te zmieniające kolor czy odcień. Do ich nowatorskiego zastosowania należy możliwość sterowania wybranymi modelami za pomocą systemów smart. Możliwość zmiany kolorów, natężenia i barwy światła, przystosowanie do współpracy z systemami inteligentnego oświetlenia, to z pewnością wyróżniająca je od pozostałych  produktów cecha. 

Moc, a ilość emitowanego światła

Aby określić ilość emitowanego światła w przypadku żarówek LED, należy pod uwagę wziąć liczbę lumenów, a  nie moc żarówki. Jaką zatem wybrać? Często podaje się, że do oświetlenia jednego metra kwadratowego powierzchni potrzeba od 200 do 400 lumenów.  To jednak rodzaj pomieszczenia determinuje wybór odpowiedniej mocy światła. Podczas kupna żarówek LED można się również posiłkować tabelami i przelicznikami znajdującymi się często na opakowaniach produktów, jak i stronach producentów. Dokonując zakupu żarówki, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jej gwint. Musi być on kompatybilny z oprawą lampy.  Najczęściej napotkamy na żarówki o gwincie E14 I E27 lub żarówki LED do halogenów. 

Kształt

Istotny, podczas wyboru odpowiedniego rodzaju żarówki LED,  jest również jej kształt oraz dopasowanie do lamp i ich opraw. W sprzedaży odnajdziemy żarówki zarówno  w klasycznej formie, zbliżonej do tradycyjnych wolframowych, jak również w fantazyjnych i ozdobnych kształtach. Dokonując zakupu, należy zwrócić uwagę czy model pasuje do danej lampy zarówno pod względem rozmiaru, jak i stylistyki.

Cena

Ostatnią, wartą poruszenia kwestią, o której już wspominaliśmy, jest cena żarówek LED. Jest ona ściśle uzależniona od jakości produktu, stosunku mocy do emitowanych lumenów, żywotności żarówki oraz renomy producenta. Różnice w cenach bywają naprawdę spore. Optymalnym rozwiązaniem są produkty z tzw. średniej półki. Te najtańsze mogą cechować się słabszymi parametrami i niską żywotnością. Wiele firm udziela również czasowej gwarancji na wybrane żarówki. Gdy przestanie ona działać w trakcie okresu, w którym producent udziela gwarancji, po złożeniu reklamacji otrzymamy nowy produkt lub zwrot środków.

Podsumowując, oświetlenie LED ma mnóstwo zalet, a ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Żarówki LED sprawdzą się świetnie zarówno, jako oświetlenie główne (oświetlenie sufitowe w pomieszczeniach), dekoracyjne (halogeny, listwy z diodami LED, podświetlenia szafek, schodów, żarówki z możliwością wyboru kolory oświetlenia), jak i punktowe (do lampek na biurko, oświetlenia wnętrz szafek).

Szukając oświetlenia do swojego domu, mieszkania lub biura koniecznie zajrzyj na https://maxlight.com.pl/!